Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kire és hogyan vonatkozik...

Kire és hogyan vonatkozik jelenleg a COVID karantén?

Figyelt kérdés

Szóval munkatárs feleségéről ma gyorsteszttel kiderült, hogy covid-os (tünetek is voltak pár napja).

Munkatárs ilyenkor karanténba kerül? Ha igen jár neki táppénz?

Ha nem akkor rendben van, hogy megfertőzheti a kollégáit?


Nem véleményekre vagyok kiváncsi, hanem olyan írjon, aki tudja, hogy mi ilyenkor a helyzet.



2021. nov. 15. 18:05
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

A munkatársam felesége nem tudom felveszi e a kapcsolatot a háziorvossal-gondolom illene- és a karantén nyílván csak ebben az esetben állhatna fent..


én mindenesetre nem szivesen dolgoznék együtt egy olyan munkatárssal, akinek a családtagja Covidos..

Magam miatt nem aggódom annyira, de van egy egy éves gyerkőc is otthon.

2021. nov. 15. 18:11
 2/16 anonim ***** válasza:
Nekem múlt hét szerdán derült ki hogy az vagyok gyorstesztel! Kórházban voltam, hazaküldtek és 10 nap karantén ha van családtag és egy háztartásban laknak akkor azoknak is 10 nap karantén! Aznap felkell hívni a házi orvost aki ad táppénzt tehát jár a táppénz és értesíteni fogja az ÁNTSZ-t! Az ÁNTSZ felhívja el kell mondani ki vagy kivel élsz stb... 10 napig nem hagyhatod el a lakást és nem jöhet hozzád senki! Ha családdal élsz azokra ugyanez vonatkozik! Ennyi! Én másnap visszakerültem a kórházba covid részlegre mert szarul voltam otthon! Ennyit tudok! Nekem most pénteken jár le a 10 nap utána csinálnak megint egy tesztet ha negatív okés minden hanem akkor gondolom újra 10 nap karantén! Ennyit tudok neked ebben segíteni!
2021. nov. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de közben olvasgattam és itt a gyakorin van olyan vélemény is, hogy csak annak van karantén, akinek hatóságilag igazolt pozitív tesztje van, egy-háztartásban élőknek alapból nincs.

Lehet, hogy háziorvosa válogatja??

2021. nov. 15. 18:21
 4/16 anonim ***** válasza:
Jahh és elfelejtettem hogy rendőrség ellenőrzi hogy otthon vagy e! Becsönget vagy felhív mert nekik leadják a telefonszámod! Ezt az ÁNTSZ-es mondta nekem is telefonba! Nyilván ha nem működsz együtt akkor büntető törvény könyv! De nekem megsem fordult a fejemben hogy ne legyek együtt működő ilyen esetben!
2021. nov. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Azt mondta az ÁNTSZ ha volt kontaktus családtaggal miután pozitív volt a teszt akkor őket is hatóságilag karaténba rakják! De én mondtam neki hogy külön mellék épületben élek van vizem,wc, fürdő, és egy udvarban lakunk de telefonon megbeszéltük hogy előtte kinyitják a kaput nekem bemegyek nem fogok össze semmit! Maszk rajtam és bemegyek a házamba gyorsan!
2021. nov. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Pluszba még meg kellett adnom az email címem amire küldtek egy határozatot hogy 10 nap hatósági karantént rendelnek el nekem!
2021. nov. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

A munkatársad feleségének kötelessége felvennie a kapcsolatot a háziorvosával. A munkatársad csak akkor kerül karanténba, ha oltatlan (természetesen ilyenkor jár a táppénz). Ha oltott, akkor mehet be dolgozni. Ez az új protokoll és a gyakorlatban is ez megy.


Írtad, hogy olvastál olyan véleményeket, hogy csak a pozitív tesztet produkáló személy kerül karanténba, a vele egy háztartásban élő nem. Ez nálam is így volt, csak én kerültem karanténba, a családom nem.

Ezt háziorvos válogatja. Van aki karanténba teszi az összes egy háztartásban élőt, és van aki nem.

Annyi biztos, hogy ha a munkatársad oltott, akkor mehet dolgozni. Oltott csak akkor kerül karanténba, ha pozitív tesztet produkál.

2021. nov. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Első hozzászóló vagyok! Akkor felteszem a nagy kérdést! Mindkét oltást felvettem mégis hatósági karaténba rakták! Miért lehet ez utolsó hozzászóló? És nem háziorvos hanem az ÁNTSZ rakott hatóságilag karanténba!
2021. nov. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
8, téged nyilván azért raktak karanténba, mert pozitív lett a teszted. Sőt, még tüneteid is voltak. Ilyenkor mindegy, hogy oltva vagy-e.
2021. nov. 16. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

8# Ha elolvastad volna a hozzászolásomat, odaírtam, hogy ha tüneteid vannak és pozitív tesztet produkálsz, akkor mindegy hogy oltatlan vagy-e vagy oltott, karanténba kerülsz. Nyilván karanténba kerülsz, ha covidos vagy...


Kérdező, még annyi hogy területtől függ, hogy milyen komoly a többi intézkedés. Az én városomban senki sem hívott fel az ÁNTSZ, határozatot pedig kevesen kaptak. A pesti ismerőseimnél is ugyanez volt a helyzet. Ellenőrizni pedig végképp nem jött senki. Ahol van rá kapacitás, ott az ÁNTSZ felhívja az embereket és határozatot is kapnak. (7#)

2021. nov. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!