Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit tegyek ha nem megy le a...

Mit tegyek ha nem megy le a lázam?

Figyelt kérdés
Öt órakor vettem be egy algopirint akkor volt 38,3 a lázam.Most mérem és most is 38,3 a lázam.Most fürödtem meg langyos vízben,de az sem segített.Mit csináljak?Azért nem szeretném ha felmenne 40fokig.

2021. nov. 15. 19:07
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
Hűtő-fürdő, borogatás, a megengedett időnként lázcsillapító bevétele. Mást nem igazán tudsz csinálni sajnos.
2021. nov. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Hellmano ***** válasza:
74%
Nekem egyszer egyfolytában 4 napig volt 40 felett a lázam semmitől sem ment le az brutális volt 4. napon már azt hittem végem lesz , tél volt emlékszem és kétszer voltam fagyos vízben a 4. nap. Az elmulasztotta nekem, de majdnem beledöglöttem a hideg fürdőbe :D És este még megismételtem és 5. nap reggelre elmúlt. Ha nem megy le a lázad a gyógyszerektől napokig, akkor kipróbálhatod a hidegvízes fürdőt, de lélekbe készülj fel rá, hogy brutális élmény izzó testtel megmártózni benne, mikor közben ráz hideg... nem a kellemes élményeim közé tartozik ez a 4 napos egyhuzamban lévő láz az tuti.
2021. nov. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
Azért a 38.3-tól nem kellene ennyire beparázni. Egyáltalán honnan veszed, hogy neked 40 fokos lázad lesz?
2021. nov. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2 algopyrint kell bevenni egyszerre. Ha nem használ, váltózuhany vagy langyos vízzel félig tölteni a kádat, majd lassacskán engedni hozzá a hideget.
2021. nov. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem okoz fájdalmat, rossz közérzetet, akkor nem kell csillapítani. A láz segít legyőzni a kórokozót.
2021. nov. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az algopirin nem leghatásosabb lázcsillapító, de 38,3 az még nem halálos. Óránként kell mérni a testhőt és annak megfelelően kell a lázat csillapítani. Még a kalmopirin (aszpirin) sem megvetendő, de az egyéni hatékonyság is lehet eltérő. Mindenesetre sok folyadékot kell inni a fokozott párologtatás miatt.
2021. nov. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Még mindig nem ment le,és már 38,9.hideg vizes borogatást csinálok most.
2021. nov. 15. 19:55
 8/9 anonim ***** válasza:
2-es, hűtőfürdőt nem úgy kell csinálni, hogy azonnal hideg vízbe ülni, egyrészt mert nem túl kellemes, masreszt mert a test kompenzálni kezd és még feljebb mehet a láz. Kellemesen meleg vízben kell kezdeni és kb. 20 perc alatt fokozatosan kell lehűteni kb. 36,3 fokra a vizet. Ha vacogni kezdesz, az nem jó, akkor nem elég fokozatosan hűtötted le. Így jól birhato a hűtőfürdő, kislányom mellé mindig beültem és soha nem volt trauma neki a hűtőfürdő. 5 tized fokot tudtam így levinni, többet nem, de sokszor ez is elég volt. Gyerekeknél azt tanácsolják, ha amúgy jó a közérzete, 38,5 alatt nem is kell lazcsillapitás. Ha nem jó, akkor viszont mindegy mennyi, csillapítani kell.
2021. nov. 16. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Hellmano ***** válasza:

#8


Nekem már muszáj volt jéghideg vízbe mennem, mert semmi nem működött. Próbáltam a hagyományos hűtőfürdőt is, de az sem működött. Én ilyen 38-as lázzal letekertem anno Fél Balaton kört, amitől a kérdező megijedt. Ilyennel nem is szoktam foglalkozni, mert az nem vészes, 39 felett már kezd kellemetlen lenni, de mikor 40 felett vagy napokig az elpusztít egy idő után, mert nem lehet bírni egyszerűen. Nekem ez még fiatalkoromban volt több, mint 20 éve. (lehet már, akkor koronás voltam, mert amúgy full ezek a tüneteim voltak, mint amit most a korona produkál másoknál).

2021. nov. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!