Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Harmadik oltásnak is ugyanazt...

Harmadik oltásnak is ugyanazt választjátok/választottátok, ami az első kettő volt? L

Figyelt kérdés
Nekem első kettő pfizer volt. Néhányan azt mondják, hogy a harmadiknak másnak kell lennie, de megint mások meg azt, hogy ha pfizer volt az első 2, akkor mehet harmadiknak is, mert jobban véd. Mi az igazság pontosan? Már annyi cikket olvastam...

2021. nov. 19. 19:24
 1/8 anonim ***** válasza:
8%

Semmi xD Akár vizet is adhatnál magadnak xD

tökmindeegy

2021. nov. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
6%
Valószínűleg a keverés a legjobb. Én kínait kérnék a helyedben, mert az a teljes vírus ellen véd. A Pfizer nyilván azt propagálja, hogy lehet a 3. is Pfizer.
2021. nov. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%
2 astra után nem kaphattam astrat, pfizert kaptam
2021. nov. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%

Nem mindegy, mire oltatsz rá.

Pfizerre meg Modernára simán mehet a 3. (Nekem is 3 Pfizerem van. Úgy voltam vele, ha az első 2 nem okozott mellékhatást legalábbis rövid- és középtávon, akkor maradok ennél. Meg hát nyilván megvoltak az indokaim, hogy először is ezt választottam.)

Az Astránál, a Jansennél az a "baj", hogy ha ráoltasz harmadikat (vagy ezeket kevered egymással vagy a Szputnyikkal), akkor az immunrendszered már felismeri idegenként az adenovírust, amibe a hatóanyagot csomagolták, így kiiktatja, mielőtt még célba juttathatná a cuccot. (Erre egyébként már figyelmeztettek rögtön az elején.)

A Sinopharmból elvileg mehet a harmadik, csak előtte lehet, hogy érdemes nézetni egy ellenanyagszintet, hogy hatékony volt-e egyáltalán az első két adag, mert sokaknál bizony nem alakult ki védettség (igaz, ez ugye főleg az időseket érintette, nekem is van ilyen rokonom).

2021. nov. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Azért pfizerrel oltattam magam, mert szívbeteg, asztmás és epilepsziás vagyok. Harmadiknak is csak pfizert mernék választani.
2021. nov. 19. 19:57
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hétfőn kaptam meg Bp-en a 3. Pfizert.

A kórházi oltóközpontban az orvosok nem is voltak hajlandóak mással oltani.

Első este éreztem a vállamat. Ennyi volt.

2021. nov. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az én alig 20.000 fős városomban nem érdekli az orvosokat. Azt adják, amit kérek
2021. nov. 19. 22:52
 8/8 anonim ***** válasza:

Én Bp. egyik vadonatúj kórházában kaptam meg mindháromszor az oltást.

Itt -végig a hosszú folyóson- vagyis az összes oltószoba ajtaján kizárólag a Pfizer felirat szerepelt.

Talán az sem véletlen, hogy a gyerekeket is CSAK(!) ezzel merik beoltani világszerte.

2021. nov. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!