Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Van olyan dolog amit megvettet...

Van olyan dolog amit megvettetek a gyereknek az iskolához (első osztály) és utána derült ki, hogy felesleges vagy rájöttetek, hogy rosszul választottatok, másmilyet kellett volna pl?

Figyelt kérdés
Mi volt az?
2020. júl. 9. 19:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Igen, de szerencsére nem volt nagy tétel. Vettem egy töltőtollat, mert annak idején nekünk kötelező volt, de már nem.
2020. júl. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
A táskáját cseréltem le egy hét után.
2020. júl. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Az olcsót Auchan-os, Tescos dolgok mindegyikét cserélni kellett, a minőség kritikán aluli, nem véletlenül olcsók.
2020. júl. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

Drága írószerek fölöslegesek, mert gyakorlatilag csak ceruzát használnak elsőben és elvész vagy másik gyerek elveszi, akkor csak probléma van. Illetve olyan írószer ami játék is (csüngő-büngő fityegős, macikás végű, zenélős, világítós ceruza, radír, hegyező stb) elvonja a figyelmet, összevesznek rajta stb és írásra, rajzolásra gyakorlatilag alkalmatlan. Ugyanilyen fölösleges telefon/tablet a gyereknek, mert elvonja a figyelmet, legtöbb iskolába nem is viheti amúgy. Inkább vegyen neki gyurmát, gyöngyfűzőt, kifestőt, színespapírt, mert a finommotoros mozgások iszonyú fejletlenek a mai gyerekeknél, emiatt az írásuk és rajzuk csúnya marad, technika és rajz órán csalódás éri őket rendszeresen.

Ne szégyelljenek fejlesztő füzeteket venni és abba gyakorolni ami az iskolában gyengén megy.


Egy tanító

2020. júl. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
5%

Kedves 4-es!


A mai gyerekeket nehéz otthon lekötni, h fejlesztőzzenek, rajzoljanak, mert a tv, tablet sokkal jobban leköti őket. Nyűg nekik már sajnos a rajzolás meg egyéb kreatívkodás.

2020. júl. 10. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudom, milyen megfontolásból, de vettem szám- és betűkártyát. Nem kellett, de még azt sem használták, ami a tankönyvekhez járt, max technikán a nyírás gyakorlására. Mondjuk nem vágott földhöz, 129 ft volt a pakk.

Ezen felül sok füzetet vettem, amit ugye később már nem tudtunk használni, mert változott a vonalazás. Ill matekból is vettem "nagykockásat" többet, de 1-et sem írtak tele. Magyarból sem, mert az előírt munkáltató füzeteket használták javarészt. Mondjuk mindegy, most rajzolgat ezekbe meg én bevásárlócetlinek elhasználom.


Sok volt a fehér póló is, amit tesire vettem. Gondoltam, legyen mindig tiszta is nála. Már a 2. nap nem lehetett tudni, melyik a tiszta és melyik volt már rajta, mert csak bele volt gyűrve a tornazsákba és pont ugyanolyan trén nézett ki mindegyik.


Más nem igazán volt. Mondták, hogy ne vásároljunk előre, csak a lista szerint, ah kell még valami, szólni fognak időben és lesz 1-2-3 hét beszerezni.


(ami meglepett, hogy színesrúd-készlet nem kellett, nem kell, pedig lassan jönnek a törtek, piszok nagy hasznát lehetne venni)

2020. júl. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%

Ja és igen, a színespapír-készlet. Vettem (nem volt listán), de kb használhatatlan. AZ régen is ilyen rusnya volt? Kérte a tanítónéni, hogy inkább kevesebb, de tényleg jó minőségű, pl origami papírt vigyünk be. Azóta, ha valahol akciósan látok ilyet, mindig veszek néhány csomaggal és bedobom a közösbe.


Fűzőpapírt meg nem használtak, ez megint meglepett. Pedig azt szokták szeretni a gyerekek (hú, most hogy eszembe jutott, veszek is egy készletet, hátha elszórakoztatja otthon magát vele)

2020. júl. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
94%

#5

Nem kell rászoktatni a tabletezésre, hanem más időtöltést kell neki mutatni. Én is rohadtam volna a mesecsatorna előtt gyerekként egész nap, ha engedik. Ehelyett viszont kaptam festéket, gyurmát, építőjátékot meg tollasütőt.

Nagyon jó a tablet az idősebbeknek meg a felnőtteknek. De kisgyereknek nem való. Lesz egy generáció aki nem bír elkapni vagy eldobni egy labdát, szociálisan fogyatékos, izomzata fejletlen, kitartása és kreativitása zéró.

2020. júl. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
90%

Mikor elsős voltam anyám megvett egy szép, de jó drága töltőtollat. Sose használtam, pedig leérettségiztem már.


Meg egyszer volt egy olyan színespapír pakkom, aminek csak az egyik fele volt színes.

2020. júl. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
77%
Kedves #5, ha a gyereket nem tudod lekötni, az a (ne haragudj, de) te nevelési kudarcod, foglalkoznod kéne vele, ha nem is sok időre, de minimum segitesz neki tanulni, vagy meghallgatod az élménybeszámolóit és egy kicsit játszol vele, vagy rajzoltok közösen. Vagy beiratod valamilyen szakkörre, esetleg sportklubba.
2020. júl. 12. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!