Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Negatív PCR teszt jelenthet...

Negatív PCR teszt jelenthet szövődményt?

Figyelt kérdés

A családban van egy pozitív koronavírusos eset, az én PCR tesztem viszont negatív lett.

Mind a ketten betegek vagyunk.


A családtagom csak lázas és egyébként elvétve köhög és elment a szaglása. Nekem kis hőemelkedéseim vannak (37.5), de olyankor kínoz az izomfájdalom és erőteljesebben köhögök.

Én már másfél hete beteg vagyok és torokfájással, sima megfázással kezdődött, majd csapott át hurutos és száraz köhögésbe.

A családtagomnál 1 hete jelentkezett rossz közérzet, de napokkal később lettek tünetei.


Kérdésem, hogy meddig fertőzőképes a pozitív személy?


Az lehetséges, hogy az én tesztem azért negatív, mert már kiürült a vírus a szervezetemből, de szövődményeket okozott, ami köhögés formájában nyílvánult meg?

Én 2 napja voltam mintavételen. A családtagomnak ma lett pozitív a gyorstesztje.


Érdemes lenne elmennem ellenanyag-vizsgálatra?


Vagy lehetséges, hogy a családtagom azért nem adta tovább a vírust, mert ő be van oltva?


A háziorvosomnak említsem meg, hogy ez a helyzet? Különböző háziorvosunk van.



2021. nov. 25. 19:04
 1/1 anonim ***** válasza:
0%

Az oltott személy ugyanúgy fertőz, mint az oltatlan.

Egyébként mindaddig fertőz, amíg tünete van. A karantènnak is 3 tümetmentes nap után van vége.

2021. nov. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!