Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyi esélye van jelenleg...

Mennyi esélye van jelenleg egy 4-5 éves , covid - 19 fertőzésben szenvedő s gyenge alkatú gyermeknek ( kislánynak ) a túlélésre ?

Figyelt kérdés

Sajnos 4 és fél éves kislányunknak , napi szinten ,gyakran szökik fel a láza 39 , 5 / 6 , vagy ennél is magasabb értékre ! A gyermekorvos köhögés csillapítót és láz csillapítót javasolt .

Ám a láz csillapító sem bírt ma a magas lázával , ezért gyorsan , hűtő fürdőt alkalmaztam nála , így kb: 1 óra múlva érte el a 37 fokos testhőmérsékletet .

Ám az állapota egyre csak súlyosbodik és attól félek , hogy el veszíthetjük őt !

Mivel eléggé pánikoltam , hogy nem csillapodik , hanem csak egyre emelkedett a test hőmérséklete , ezért 20 perc után , ki vettem a fürdőkádból és hideg vizes lepedőbe burkoltam az egész testét , amit úgy 5 percenként ismételtem meg !

Attól is tartok , hogy nem okoztam e ezzel még nagyobb bajt szegénynek ?! Igaz a lázát sikerült le vinnem .

Amikor az ügyeleti ellátást hívtam , akkor is azt javasolta a doktornő , hogy alkalmazzak , hűtő fürdőt . De az annyira brutális eljárás szerintem , igaz adott esetben , mint a mai példa is ezt bizonyította , ez is egy megoldás !

Vajon mennyi esélye lehet a korona vírus ellen szegénykének ???



#Egy aggódó Apa !!!
2021. nov. 29. 23:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Sántít ez a sztori. Ha nem kamu, akkor csak azt nem érem, hogyha attól tartasz hogy meghalhat a gyereked, akkor miért ide irogatsz? Ha romlik a helyzet, hívj mentőt.
2021. nov. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

99.8% esély van a túlélésre, mert a halálozás ebben a korban 0,2%


[link]

2021. nov. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"Vajon mennyi esélye lehet a korona vírus ellen szegénykének ???"


"Ám az állapota egyre csak súlyosbodik és attól félek , hogy el veszíthetjük őt !"


Ahogy 1# is írta, ha valóban aggódnál az életéért, akkor már rég kórházban lenne és nem ilyen teátrális mondatokkal írnád le a sztorit... Egy aggódó szülő súlyos esetben mentőt hív.

2021. nov. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs gyerekem, de számomra hihetetlen, hogy egy lázas ovis gyerek esetén a szülők azon gondolkodnak, hogy mi van, ha meghal.... Amíg nem volt koronavírus, addig is voltak gyerekek nagyon betegek, lázasak. Nyilván nem alaptalan ilyenkor a szülői aggódás, de a covidba nem négyévesek szoktak belehalni, minden esély megvan a felépülésre. Lejjebb ment a láza, próbáljon meg aludni, meg a szülők is. Most ennyit tehetsz.
2021. nov. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%
Jajj nee, ezt a nagy múltszázadi lazcsillapítást felejtsétek már el, had gyógyuljon nyugodtan szegény gyerek.
2021. nov. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ne haragudjatok , a nagy aggodalmamban biztosan hozok én is rossz döntéseket .

Elhangzott , hogy miért nem hívok hozzá mentőt ?

Azért , mert úgy gondolom , hogy ameddig én tudok gondoskodni a gyermekemről , addig az én kezeim között van a legjobb helyen .

Nyilván , nagyon közel álltam ahhoz a pillanathoz , hogy azonnal segítséget kérjek , ám van egy , lehet hogy jelen esetben "rossz természetem , hogy a végsőkig küzdök és remélek , ezért nem adom fel egy könnyen a harcokat .

Más részt pedig , ha kórházba kerül , nem is látogathatnám jelen pillanatban , mivel látogatási tilalom van érvényben .

Na persze a gyermekem életének megmentése érdekében , mindent , így ezt is be vállalnám a legvégső esetben!

Valaki elutasította a hűtő fürdőt :

Nos én sem kedvelem alkalmazni , de sajnos csak ez az ős régi , bevált módszer segített le vinni a lázát , amit ugye szintén a legvégső esetben kell tennem , még a gyermekorvos szerint is .

Ez volt a legvégső megoldás ma , amit még megtehettem a gyermekemért a kritikus pillanatokban !

Egy szülő , azt gondolom , hogy a legvégsőkig képes elmenni a gyermekéért !

De féltem és félek !

Amúgy pedig , nagyon szépen köszönöm a megnyugtató és biztató válaszokat ,, jól eset így a legkritikusabb pillanatokban , főleg .

Bízok benne , hogy kilábal ebből az átkozott betegségből a kislányom ,, senkinek nem kívánom ezt át élni !!!

2021. nov. 30. 01:16
 7/10 anonim ***** válasza:
72%
Kétféle lázcsillapítót próbálj meg. Az én gyerekem is magas lázas volt, egyik gyógyszer már nem csinált semmit, próbáltuk a másikat. És rengeteget folyadékot adj neki. Illetve vannak rehidratáló folyadékok amik segítenek hogy az elveszett ásványi sókat pótoljuk. Ezt elkezded javulni fog az allapota.
2021. nov. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%

A rehidratáló folyadék tényleg ajánlott minden lázas, kiszáradással fenyegető betegségben. Másik (más hatóanyagú!) lázcsillapítóval is próbálkozhatsz. Vigyázz, túl ne adagolj valamit.


Ha muszáj hűtőfürdőhöz folyamodnod, annak nem kell brutálisnak lenni. A helyes módja az, hogy a lázas gyerek testhőjével kb megegyező hőmérsékletű vizet engedsz, ebbe teszed a gyereket. Aztán lassan, apránként engedsz hozzá hideget, vagy csak simán hagyod magától kihűlni a vizet. És nem kell didergetően hidegre hűteni, csak langymelegre. Az is 36 fok alatt lesz, tehát a gyereket hűti. A túl hirtelen, túl erős hűtés visszaüthet, mert a hideg ellen védekezve fokozza a szervezet hőtermelését.


Eddig tudtommal nem halt bele a covidba olyan 10 év alatti gyerek, akinek ne lett volna rendkívül súlyos, önmagában is halállal fenyegető más akut problémája, pl. a fertőző agyhártyagyulladásban covidosan elhunyt baba. Így is összesen 2 vagy 3 ha volt a 10 év alatti covid-elhunytakból.


A gyerekednek minden esélye megvan a felépülésre, de a tartós láz és az esetleges kiszáradás egyébként sem játék, ismerd fel ha már orvos kéne neki, és ne szégyellj vagy félj bevinni a kórházba.

2021. nov. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kiskorú gyermek esetén a szülő továbbra is ott lehet a gyermekével a kórházba. Ez esetben nincs látogatási tilalom egyik szülő a gyerekkel lehet, főleg hogy ö csak 4 éves. Ne terjesszunk felreinformaciot. Illetve egyáltalán nem biztos hogy a te kezedben van q legjobb helyen. Otthon nincs oxigéned, nincsenek gyógyszereitd, ha komolyan aggódsz q gyerekekért ne ide írogass hanem vidd be q gyereket ügyeletre és vizsgaltasd meg, és az orvos eldonti hogy valóban el lehet otthon látni, vagy jobb helyen van ha kórházba mentek. Ez így egyáltalán nem értelmes felelős szülői hozzáillő amit mutatsz, vagy tuldramqtizqlod és közel sincs q kórházhoz a gyerek, vagy pedig ha kétséges van minek ülsz otthon és várod hogy légzési elégtelen legyen? A lazon kívül milyen egyéb tünetei vannak? Nem az az ilyesztő, de pl. Légzése normális? Mennyi q pulzus, legzeszsáma? A nagy dráma meg kiabálás mellett ezekre figyelsz?
2021. nov. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm 7s és 8 as a segítő válaszokat és a 9 esnek is a pontos infót a látogatással , illetve a szülői felügyelet lehetőségével kapcsolatban .

Igen figyelem a légzését , a pulzusát nem figyeltem , be vallom .

Ma is voltam a gyermekorvosnál és elmondtam neki , hogy mekkora lázakat mértem a kislánynál és azt mondta , hogy lázcsillapító , meg sok folyadék .

Sajnos a szirupokat és folyadékok formájú gyógyszer készítményeket , nem hajlandó le nyelni , így maradt a kúp .

Valamint kérdeztem az orvost ma , hogy pontosan mi a betegsége a kislánynak ? Ere annyit mondott , hogy fogalma sincs , jelenleg lehet covid - is , de majd érkezik egy mentő , akik le tesztelik a hét valamelyik napján , majd kb: 2 nap múlva meg lesz az eredmény , utána már annyit fogunk tudni , hogy coviddal állunk e szemben , vagy nem , válaszolta .

2021. dec. 1. 00:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!