Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Otthoni pozitív teszt után mi...

Otthoni pozitív teszt után mi a teendő?

Figyelt kérdés

Karanténba vagyunk pár napja, 1 covidos családtag miatt.

Mára többen mutatjuk a tüneteket.

Otthon elvégzet gyorstesztet ha csinálunk és az ha pozítiv akkor gondolom felkell hívni a háziorvost. Így is elkéne menni tesztett csináltatni a mentösökhöz?Vagy ez alapján új karantén kezdődik csak nem lesz hivatalos pozitiv eredményről papir..


2021. dec. 1. 10:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%

már a tünetek miatt is hívható

mentős kimegy

2021. dec. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Én otthoni pozitív teszt másnapján hívtam a háziorvost. Nem kellett új teszt,semmi. A teszt napjától számitva 10 nap karanténra bejelentett.

Egyszer sem ellenoriztek, 10 nap utan elmultak a tunetek igy kijelentett a karantenbol es masnaptol dolgozok. Negativ teszt sem kellett hozzá.

2021. dec. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Sajnos nem jönn ki. Ugy kell bemenni. 30km

De aki bevinne karanténba van velünk együtt....

2021. dec. 1. 11:08
 4/16 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem ahogy ellenorizni kimenni nincs kapacitas, ugy "feleslegesen" tesztelni sincs.


Az otthoni teszt ha pozitiv es vannak tunetek az egyertelmu, ezt a haziorvosom mondta.

2021. dec. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
72%
Hívd az orvost, menjenek ki tesztelni. Egy rokonom épp azzal szív, hogy otthoni teszt lett pozitív, nem kérte a hivatalosat (a doki felajánlotta, nem élt a lehetőséggel) , és most nem kap védettségit (nincs hivatalos nyoma a covid fertőzésnek), ami fontos lenne, mert a gyereke jövő héten szalagavatózik, és csak védettségivel lehet megnézni.
2021. dec. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%
Én napi 40 címre megyek ki általában tesztelni, ebből mindig van 3-4 idióta, aki otthon sincs, mert elment ide, oda amoda, ennyi erővel statikus pontra is bemehetne tesztre. Ahogy azokra is rágyújtanám a házat, aki csak megnyugatatás képpen kéri a tesztet, hát megnyugtatom én telefonban is, ehhez nem kell teszt, vagy az 1-1,5 éves gyereknek kiharcolja szülő, mintha az a gyerek menne bárhova is a szülei nélkül. Na és az ilyenek miatt kell utazni minden kis faluba oda vissza 40-40 percet, ezek miatt nincs kapacitás kimenni azokhoz, akikhez tényleg kellene, vagy este 11 órakor megérkezni, és még nekik áll feljebb, hogy ők egész nap étlen szomjan voltak. Hát én is...
2021. dec. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

6


Hül.ye ez a magyar rendszer, más országban hetente leosztva mindenki nap x mennyiségű tesztet ingyen, itthon meg "kuncsorogni" kell érte, persze nincsen rá kapacitás, (általad leírtak miatt részben) illetve a fos egészségügy miatt.

2021. dec. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a választ.
2021. dec. 1. 11:59
 9/16 anonim ***** válasza:
52%

5, nem gondoljátok komolyan. Miért nem oltatott? Arra vart, hogy beteg lesz és addig elmulik, hogy elmehessen ?

Na nehogy már

2021. dec. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
56%

9

Úgy írsz mintha az oltott nem lehetne aztán covidos 😁Én kapásból tudok a környezetemben 8 embert akit 2-3 oltással is elkapott,kit jobban- kit kevésbé.


Kérdező adhasson be az ismerosod 1 oltást aztán lesz vedettsegije

2021. dec. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!