Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogy legyek jobb futó asztmásan?

Hogy legyek jobb futó asztmásan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Asztmával küszködök jó pár éve. Szeretek futni, mozogni, sportolni csak akadályoz benne a betegségem. Lehet, hogy hülyeség de nagyon szeretnék első vagy legalább 2. vagy 3. lenni az osztályban futásból. Ti mit ajánlotok, hogy fejlesszem magam? (többet fussak minnél nagyobb távon minnél rövidebb idő alatt ezzel tisztában vagyok)


Minden választ előre köszönöm.



2021. dec. 1. 20:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%

Tisztában kell lenni a saját korlátaiddal. Ebben a sportban a betegséged jelentősen korlátoz, illetve a futás felerősítheti az asztmás tüneteidet. Hiányzik ez neked?

Szerintem nem éri meg. Keress más sportot, amiben kitűnhetsz és az egészségednek sem árt.

2021. dec. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen nagyon kedves vagy!

ment a pipa :)

2021. dec. 1. 20:19
 3/15 anonim ***** válasza:
Párom asztmaval fut, fokozatosan kell hozzaszoktatni a szervezeted a futashoz. A párom 5 km-t lefutott legutóbb szívás nélkül. Persze függ attól hogy hol élsz. Mi külföldön, ahol télen is tiszta na levegő. Magyarországon régen a sok fa és mindenféle szemettuzelesu városban O sem tudott volna futni szívás nélkül
2021. dec. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
55%

Dehogy káros a futás az asztmásoknak... Pont, hogy az orvosok is a minél több mozgást javasolják az asztmásoknak! Persze, csak fokozatosan!

Mióta futok heti kétszer átlagosan 10 kilométert, azóta szinte soha nem kell használnom az inhalátort!

29 éves vagyok. Életem legjobb formájában! Soha nem futottam ilyen jól, mint most! Jobb vagyok, mint tinédzserként!

Asztmás vagyok én is sajnos. A titkom a fokozatosság!

Tavaly kezdtem el a futást futópadon. Először 5 percet futottam, aztán 10 - et és így tovább...

Tegnap megint új rekordot született! 11 km 55 perc 6 másodperc alatt!

Nekem a futópad fejleszti még mindig az állóképességemet! Mivel a futópadon nem tudsz csalni, hanem a beállított egyenletes tempóban futsz végig megállás nélkül!

Továbbá, a térdedet sem cseszed tönkre, mint a szabadban...

Hajrá!🙂

2021. dec. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
81%

Az a 11 km futopadon, inkább 5 km. A szabadban futasnal jobb nem igen létezik, jó cipő kell és nem betonon kell futni, ez a titka.

Szabadban olyan izmaidat is hasznalod, amit futopadon nem tudsz. Szabadban fejlődik továbbá az egyensulyerzeked is, sokkal effektivebb.

Aki még nem ért hozzá, az ne írjon olyat H szabadban szetcseszi a térdét. A betont kell kerülni, aszfalt elmegy, minden más teljesen ok.

Üdv egy TF-es

2021. dec. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
34%

Kedves Kérdező! Te döntöd el, kinek a tanácsát fogadod meg! Egy beképzelt egyetemista ...kalapét vagy az enyémet, aki születése óta asztmás és 9 éve fut! Nekem személyes tapasztalatom van arról, hogy a futópad igenis erősíti az asztmás tüdőmet! Gyakorlatilag, jó ha havonta kétszer kell használnom a pipát! Azelőtt hetente többször is kellett "sípoló" levegővétel miatt!

Kint is ugyanúgy lefutom a 11 kilométert! De, a futópadtól jobban elfáradok és sokkal jobban megterhel, mint a kinti futás!

Azért jobb a futópad, mert a tüdőmet jobban dolgoztatja a folyamatos tempó miatt!

Persze, olykor kint is lehet futni! De, nekem, mint asztmásnak, jobb a futópad!

Amióta futópadon futok, a kinti futás is sokkal jobban megy! Többet bírok futni kint is!

Te döntsd el, hogy ennek a "egyetemre járok! Én mindent jobban tudok a sok buta, tanulatlan embernél!" bohócnak hiszel vagy nekem!

2021. dec. 2. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Hú de megsertodtel :D tudod, nekem ez lesz a szakmám. De tudom, 9 millió Virologus országa vagyunk, legtöbb halalozassal. Mindegy... Beszéld csak a hülyeségeket.
2021. dec. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

6-os: rohadt szánalmas vagy, hogy egyből olyanokat írsz, H f...kalap. Mellesleg a szöveget sem tudtad értelmezni, amit előtted írtak gratulálok!

Szerintem, kedves Kérdező, az egyetemistanak higgyél inkább, mert amit leírt, azt már én is olvastam nagyon jó portálokon, mint a "futanet".

Azzal érvelni, hogy ki mióta fut, az is szánalmas, mint az óvodában komolyan...

Én csak ismételni tudom magam: a Párom aszthmas, kint fut, futópadot próbált, inkább hagyd... Maximum télen, amikor jön a fűtési szezon.

Főleg, ha osztályban futsz, akkor ne futopadozz, olyan érzést fog adni, hogy hű de messzire eljutsz pedig nem! A természeti akadályok, mint az emelkedő, árkok, kátyúk, egyenletlen út mind hiányzik a futópadról!

2021. dec. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!


Mindenkéép fokozatosan fogok futni és nem össze vissza. 2 gratulálok a párodanak. 3 gratulálok továbbbi rekordokat és remek eredményeket!

2021. dec. 2. 13:26
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

Drága Barátaim! 11 éve vagyok benne a testmozgás világában! Elsősorban a testépítéssel foglalkozom 11 éve, de kipróbáltam többféle egyéb testmozgásformát is!

Nincs ugyan diplomám - mert valakinek be kell koszolnia a kezét ahhoz, hogy az öltönyös "ki ha én nemeknek" legyen állásuk és fizetésük - , de a "testépítés egyetemét" személyesen elvégeztem!

Kedves kötekedő Barátom!

Összepisilnéd magad, ha meglátnád a kidolgozott izomzatú testemet! Olyan izomzattal rendelkezem, amit másoknak csak illegális szerekkel sikerül elérniük!

Hidd el! A testmozgáshoz jobban értek, mint te! Én nem könyvekből vagyok Mr. Olimpia, mint te, hanem személyes tapasztalat alapján értem el a testemmel, amit elértem!

Nem mondtam egy szóval sem, hogy soha ne fusson a szabadban a kérdező - nyaranta én is gyakran teszek így - , hanemy hogy a tüdőt jobban erősíti a futópadon való futás, mint a kinti!

A másik válaszolónak: télen maximum addig tud kint futni egy asztmás, amíg nem jön be a kemény száraz hideg! Száraz hidegben én képtelen vagyok kint futni, mert egyből elkezdek fulladni sajnos... A párod vagy nem asztmás vagy más betegsége van!

További szép hetet Barátaim!🙂

2021. dec. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!