Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tüdő vagy gerinc lehet?

Tüdő vagy gerinc lehet?

Figyelt kérdés

Ma estére erős fájdalom állt a hátamba, mellkasomba és a tüdőmbe.

Úgy éreztem, hogy nem tudom a tüdőmet teleszívni levegővel, olyan érzés volt, mintha valami gátolná, hogy a tüdőmet teljesen teleszívjam. Közben a hátam is fájt, egyrészt a gerincemnél, illetve a jobb lapockámnál.

Bekentem lidokainos krémmel és bevettem egy Aflamint, azóta tudok rendesen levegőt venni, de megmaradt a fájdalom a mellkasomban, kb a jobb mellem alatt, a hátamban a lapockámnál. Ha nevetek vagy köhögök, akkor a hátam a jobb lapockámnál kifejezetten fáj. Ha nagy levegőt veszek, a jobb mellem alatt fáj a mellkasom.

Gerincproblémám van, sajnos 2 éve kezeletlen, csak itthon tornázok, de mivel kisgyerekem van, sokat emelgetem, sokat mászkálok vele, sokszor elfáradok napközben. Kopás, gerincferdülés, csavarodás, minden, ami szem-szájnak ingere... :(

Jártam fizikora, de a covid és a gyerekem miatt ez két éve abbamaradt.


A tüdőtünetek miatt megijedtem, nem tudom, hogy a gerincem szórakozik, vagy valami tüdőgond lehet?

Arra gondoltam, hétfőn telefonálok, hogy hogyan van most a tüdőszűrés, talán az lehet az első lépés hogy kiderüljön, merre van a gond.

Tanácstalan vagyok amúgy, hogy mi lehet a háttérben, okozhat ilyet a gerinc?


2021. dec. 4. 22:04
 1/4 A kérdező kommentje:
Plusz tünet, hogy nyeléskor enyhe fájdalmat érzek, mintha szűk lenne nyelőcsövem, és enyhe köhögési ingerem is van.
2021. dec. 4. 22:07
 2/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ez úgy vélem komplexebb probléma. Ez már nem a tüdőszűrő kategória, itt már ilyen panaszoknál minimum 2irányú mellkas röntgen kell, ha ez szükséges, orvossal kell erről konzultálni.
2021. dec. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem is sokszor volt ilyen. Főleg amikor kimerült és stresszes voltam...nehezen naptam levegőt, fájt a hátam, merevek voltak az izmait. Nekem légző gyakorlatok segítettek anno.
2021. dec. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Reggelre kicsit jobb, de még mindig marad a fura fájdalom a jobb oldalon, bár most inkább az oldalamon, nem a mellkason.

Levegővételnél is mintha valami nyomnáa nyelőcsőt.

Sokminden megfordult a fejemben, covid, tüdőrák, izomgyulladás??

Ha jobban belegondolok, éreztem hasonló légzési tünetet korábban, csak nem foglalkoztam vele.

Hmm, remélem, nem rák.

2021. dec. 5. 06:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!