Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nyaki gerinc probléma okozhat...

Nyaki gerinc probléma okozhat neuropathiát?

Figyelt kérdés

ENG vizsgálat alapján polyneuropathiát diagnosztizáltak. Mielőtt hipochondriával bélyegeznétek meg, valós panaszokkal (lábfejek zsibbadása, és fájdalma) mentem orvoshoz, még nyáron.

Alig 3 hónapocskát kellett várnom az ENG vizsgálatra, és még egy hónap mire neurológiai kontrollra megyek.

Közben készült egy kiterjesztett labor, ami a gyakori kiváltó okokat is nézte (B12 vitamin, folsav, magnézium, vércukor, pajzsmirigy...), de ebben minden negatív.

Viszont a nyaki gerincem "hagy némi kívánnivalót maga után" (úgy szar ahogy van).

Lehet ettől is?



2021. nov. 9. 18:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, pakliban ez is bent van .
2021. nov. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
De ha a nyaki gerinc csontos része kopott v ilyesmi, akkor a karokban okoz tüneteket. Ahhoz, hogy a lábad zsibbadjon ahhoz a gerincvelőt kellene nyomnia, mert ott kari kilépő idegek vannak. Persze nem láttam a felvételt, de nem hinném, hogy a gerincvelőt nyomná (a porckorong tudná) nyomná ott.
2021. nov. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm kettes, attól tartok, hogy az lesz a gond.

[link]

2021. nov. 12. 18:39
 4/6 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem leírni, hogy ez egy több mint két éves MR eredménye.

Szerintem a nyaki gerincnél történt valamilyen negatív irányú változás.

2021. nov. 12. 18:53
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen bár orvos nem vagyok, de hasonlón mentem át. Nyaki gerincsérv. Nem egyedi gond. Nagyon jól tudják kezelni gyógytornával teljesen tünetmentesíthető. Csak jól és rendszeresen kell csinálni.

Végső esetben meg persze műtét, de az is rutinszerü beavatkozás, barátnőmnek is megműtötték, teljesen rendbejött.

Kell egy profi gyógytornász és rendbejön.

2021. nov. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ahhoz persze új mri is kelleni fog szerintem. Kérj egy idegsebésztől beutalót újra a tünetekre hivatkozva!
2021. nov. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!