Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lehet a baja a szivemnek...

Mi lehet a baja a szivemnek 17 évesen?

Figyelt kérdés
Mostmár nagyon aggaszt a dolog. Másfél éve hogy elkezdett néha-néha extrasystolém lenni, meg mellkasi nyomásérzéseim lenni nyugalomban. Ezért tavaly ősszel elmentem kardiológushoz, ahol volt ekg és szívultrahang. Nem talált semmi abnormálisat. Gondoltam akkor pszichés és ezáltal majd akkor elmúlik hogy hallottam, nincs bajom. De ugyanúgy folytatódott, mostmár 2021 tél van, de rosszabb lett, edzőterembe súlyzósedzésnél is előjön 1-1 ilyen “csiklandozós” szívérzés, és már a HIIT (magas intenzitasu edzes) nél is előjön, 10 perces edzésnél már a 6. Percnél előjött ma és mivel megijedtem ezért abbahagytam inkább. Tényleg olyan érzés mintha valami csiklandozna ott bent, vagy mintha “túlverne” egyet a szivem. Mégis mi bajom van? Nagyon idegesít. 17 éves fiú vagyok. Néha szokott lenni pánikrohamjaim, meg eleve nagyon szorongós vagyok, szocfóbiás is. Sokszor azt érzem iskolába is hogy gyorsabban es erosebbeket ver a szivem.

2021. dec. 6. 20:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem te kérdezted meg október elején, hogy lehet-e szívrohamod 17 évesen?
2021. dec. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez valószínűleg a pánik miatt van.

De azért terheléses ekg-ra elmehetnél!

2021. dec. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem, én most regisztráltam a gyakorikérdésekre
2021. dec. 6. 20:24
 4/7 A kérdező kommentje:
Utána néztem azért már a neten a "hipohonder" időszakomban, és egyedül veleszületett szívhibám lehet, de abból is a 2 legsúlyosabb a szívizom eredetű meg hogyha a szív koszorúereivel van született probéma. A szívizom betegség kizárva, látták volna ekg-n és ultrahangon is. De a koszorúeres betegség aggaszt, azt csak valami speciális MRI mutat ki, ami még egy kardiológiai rendelőbe sincs.
2021. dec. 6. 20:25
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor elnézést
2021. dec. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nálam ugyan ez van 2 éve, mikor is volt egy pánikrohamom, azóta folyamatosan, hol sűrűbben, hol ritkábban nekem is extrasystoléim vannak. Én is ugyan így megjártam a kardiologust, holter ekg, nem találtak semmit.
2021. dec. 7. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jobb azóta?
2021. dec. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!