Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 10 nap nem szűnő láz után...

10 nap nem szűnő láz után érdemes befeküdni a covid osztályra ?

Figyelt kérdés
10 napja vagyok karanténban az összes gyógyszert beszedtem amit felírt az orvos, ((favipiravir,antibiotikumok, láz csillapító vitaminok, minden...) a lázam csak részlegesen megy le (36.8 37.2) ez a legkevesebb amire letudom csökkenteni, max 2-3 órát marad így, és utána már szökök is fel egyből, ez már covid osztály gyanus lehet nem ?

2021. dec. 11. 13:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
A lázzal nem tudnak mit kezdeni (max annyit amennyit te), de én lövetnék rólad egy mellkas röntgent, hogy mégis hányadán áll a tüdőfolyamat. Kérd ki az orvosod véleményét, de szerintem egy covid ambulanciát megérne ez a perzisztáló láz.
2021. dec. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
67%
Apunak (58éves) 14 napig volt 39fölötti láza, 2 óra hosszára vitte lejjebb a lázcsillapító. Köhögött eléggé, végül rendbejött. De azt mondta, hogy ő be nem megy inkább otthon beledöglik. Aki a családból bement a covid osztályra, sajnos nem jött haza.
2021. dec. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi van veled, kérdező? Voltál orvosnál?
2021. dec. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

#12 valszeg azért nem jönnek vissza a covid osztályról, mert 10%os tüdővel mennek csak be, amikor már elájul, legyengül a sok napi betegség után. Mi a francnak kell ijesztgetni valakit?

Kérdező!

Az orvosoddal minden nap kommunikálnod kellene. A lázzal valóban nem sok mást tudnak tenni, mint lázcsillapítót adni, de azért én is úgy gondolom, hogy egy vizsgálatot érdemes lenne csináltatnod. Pulzoximéter van otthon? Használod? Kéne!

10 nap változóan magas láz eléggé ki tudja készíteni a szervezeted, mindenképpen beszélj az orvosoddal! Van valaki, aki otthon 24 órában figyel rád? Ha nincs, akkor szerintem azért emiatt érdemes bemenni kórházba, de ezt az orvosod dönti el.

Jobbulást!

Amikor meggyógyultál, légyszíves, oltasd magad! Úgy azért ez elég ritka.

2021. dec. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
74%

Kedves 14es!


Teljesen jó tüdővel ment be a családtagunk, más problémával, csak pozitívra tesztelték így berakták covid osztályra.

Nem ijeszgetésnek szántam, csak leírtam a történetünk, bár te biztos jobban tudod hogy volt.

2021. dec. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

#15 Igen, mert a delta variánsnak annyival nagyobb a replikációs sebessége (sokkal gyorsabban képes megfertőzni sejteket, és sokkal gyorsabban terjed miatta a gyulladás a szövetekben), hogy nem egy esetben 1-2 nap alatt a tünetmentességtől eljut a beteg a 60-70%-os tüdőgyulladásig. Sajnos mindennapos eset, ezért tépik a szájukat az egészségügyesek, főleg az SBO-n dolgozók.

Nagyon sok embernél enyhék a túnetek, de aki valamiért fogekonyabb, annál nagyon hamar baj van. 30%-os tüdőkapacitásnál oxigenpótlás nélkül szó szerint megfulladna a beteg, ez kicsit sem vicces állapot! Emiatt veszelyes ez a vírus, mert kiszámíthatatlan.

Ajánlom olvasni a fb-on pl az Akut Szakasz oldalát (Bajcsy-s SBO triázs csajszi írja) de ne csak a posztokat olvasd, hanem a kommenteket is! Aktivan egészségügyben dolgozók írnak első kézből származó információkat. A 3. hullám nagyon, nagyon durva volt! Most lenyegesen könnyebb a helyzet.

2021. dec. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!