Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért csinálnak az emberek...

Miért csinálnak az emberek nagy dolgot a covidból mikor az influenzától egyáltalán nem durvább?

Figyelt kérdés

Nemrég történt hogy betegen kellett hogy dolgozzak a munkahelyemen, lázam nem volt, az orrfolyásom megállíthatatlan volt, fájt a torkom nagyon és senkit nem érdekelt a munkahelyemen mindez pedig kasszásként dolgozomm


Most pedig az anyukám kovidos lett lázas volt pár napig és mivel vele lakom jön a Karantén de nekem semmi bajom nincsen.


Értitek mikor beteg voltam dolgozhatottam mert nem kovid miatt volt, most pedig nem vagyok beteg csak egy családtag az és jön a karantén.


Mi a véleményetek mert a főnököm szerint csak szimplán hülye vagyok,tényleg az vagyok?


2021. dec. 13. 20:58
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

Azért csinálnak nagy dolgot ebből, mert sokan láttak arra példát, ahogy például én vészeltem át.

Három hétig voltam beteg. Aludni sem tudtam a szörnyű ízületi fájdalmak miatt. Enni inni nem tudtam, mert azonnal hánytam vissza az egészet. Annyira gyenge voltam, hogy wc-re segítséggel tudtam csak kimenni. A lázam magas volt, gyógyszerek egyáltalán nem segítettek. Ezidő alatt 15kg körül fogytam, és mai napig vannak tüneteim, pedig februárban történt.

Aludni csak naponta, kétnaponta egy-két órát tudtam, a sírógörcs kerülgetett folyamatosan, komolyan azt hittem meghalok, mert egy ideig egyre kevésbé kaptam levegőt.

Tehát talán ezek miatt hiszik, hogy több, mint egy sima influenza :)

Ennyi idő után is vannak fájdalmaim, érzek egy ízt, amit eddig soha, a sót jóval kevésbé érzem, és nem tudok felmenni egy lépcsőn anélkül, hogy megálljak a felénél. A visszarázódásom ilyen szintre is egy edző segíti mai napig, hogy tudjak újra ugyanúgy élni majd egyszer.

23/F

2021. dec. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%
Nem nem vagy az.Én ugyan ez novemberben,csak még hőemelkedésem is volt, és sok emberrel kapcsolatba kerülök munka közben úgy mint te. De mivel a tesztem negatív lett(kötelező tesztelés van hetente 2x) így azt mondta a főnököm dolgozzak csak. Egyébként halkan jegyzem meg hogy mióta elkezdődött ez a hercehurca a vírussal és tesztelnek (1 és fél év) azóta mindig negatív a tesztem, és közben dolgoztam olyannal, többel is közvetlen kontaktban akinek pozitív lett. Nem vagyok vírustagadó de egy influenza vírusban is meg lehet halni ha rossz az immunrendszere valakinek, vagy ha tüdőgyulladás lesz belőle(2019-ben mielőtt megjelent a covid egyszer voltam olyan influenzás, hogy azt hittem belehalok, és ugyanazok voltak a tüneteim mintha covidos lennék, pedig akkor még nem is hallottak róla-esetleg Kínában) Mindegy én már úgymond elengedtem hogy megértsem az egészet, veszek maszkot beoltattam magam, mondjuk szerintem ha így haladunk minden félévben vagy évben oltatni kell majd(lásd influenza elleni védőoltás) Kérdező ne agyalj rajta, változtatni úgysem tudsz túl magas helyeken döntik már ezt el.
2021. dec. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
Talán azért is "nagy dolgot csinálnak", mert az influenza járvány esetében soha nem történt meg, hogy annyi beteg volt az intenzíven, hogy reumatológusokat meg szemészeket kellett odarendelni aneszteziológusokat pótolni. Még sohasem kellett műtéteket ilyen számban elhalasztani, mint tavasszal, a harmadik hullámban. Örülj neki, ha Te nem lettél beteg, de ne becsüld le a veszélyét a Covid-19-nek! Sokan nem lesznek betegek, vagy enyhe tüneteik vannak, de ettől még van, aki belehal és van, akinek hosszan tartó utólagos bajai vannak, mint az elsőnek.
2021. dec. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%

Az influenzával összefüggésbe hozhatóan 2009/10-ben 1091, 2010/11-ben 2969, 2011/12-ben 4036, 2012/13-ban 2336, 2013/14-ben 2608, 2014/15-ben 6470, 2015/16-ban 51, 2016/17-ben pedig 5162 haláleset történhetett.

Hasonlítsd össze a tavalyi covid halálozási számmal.

2021. dec. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
95%
Van akinél nem durvább az influenzánál, van, akinél igen.
2021. dec. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Az a baj, hogy lehet durvább. Nincs értelme hasonlítgatni, mert egyrészt influenza ellen is van oltás, másrészt azt nem tudhatod nálad egy fertőzés milyen hatással lesz.
2021. dec. 14. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Influenzától még egyetlen ismerősöm sem halt meg. Covidban az elmúlt 2 hétben öt, és egy jelenleg is életveszélyben van. Hát ezért.
2021. dec. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!