Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kinek jött ki a Covid alatt/ut...

Kinek jött ki a Covid alatt/után bőrkiütések?

Figyelt kérdés
Már túl vagyok a covidon, a szaglásom nem jött vissza,illetve viszkető piros pöttyök jöttek ki rajtam. Kinek mikor múltak el? Valamit használtatok rá?

2021. dec. 15. 21:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy csalánkiütés. Dokinak mutasd meg!
2021. dec. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, olyasmi. Háziorvosnak mutattam. Nem kezdett vele semmit, nem adott rá semmit. Tudsz többet is mitő lehet?
2021. dec. 16. 01:24
 3/12 anonim ***** válasza:

Vírusfertőzéstől lehet allergiás reakciója az embernek - ha valóvab családkiütés.

Távolról érdekes bőrtünetet diagnosztizálni, nem is próbálnám meg, de neked támpontot adhat:

"A bőrkiütés a COVID-19 lehetséges tünetei.

A leggyakoribb tünetek:

láz

köhögés

fáradékonyság

az ízlelés vagy szaglás elvesztése

Kevésbé gyakori tünetek:

torokfájás

fejfájás

fájdalom

hasmenés

bőrkiütés, vagy elszíneződés az ujjakon/lábujjakon

vörös, irritált szem

Súlyos tünetek:

légzési nehézség, illetve légszomj

a beszédképesség elvesztése, mozgásképtelenség, illetve zavarodottság

mellkasi fájdalom

Ha súlyos tüneteket tapasztal, azonnal forduljon orvoshoz! Mindig telefonáljon be, mielőtt elmegy orvosához vagy az adott egészségügyi intézménybe.

Az enyhe tünetekkel rendelkező, máskülönben egészséges emberek maradjanak otthonukban, és ott enyhítsék tüneteiket.

A vírus szervezetbe való bejutásától a tünetek jelentkezéséig átlagosan 5–6 nap telik el, viszont akár 14 nap is eltelhet."

[link]


Ha a dokid nem adott rá semmit, akkor nem írnám felül ezt én sem. Látatlanban úgysem lenne ez olyan szuper ötlet. A rosszabbodik az állapot, akkor mej vissza a dokidhoz vele!

2021. dec. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Szia kedves kérdező érdeklődni szeretnék hogy mikor múltak el a tüneteid? Én is most gyógyultam ki a covid ból és meg nem jött vissza a szaglásom illetve folyamatosan viszket a kezem és a lábam
2021. dec. 20. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Szaglásom december 2. óta nincs. A kiütések lassan múlnak, már csak napi 2-3 jön ki.
2021. dec. 22. 17:24
 6/12 anonim ***** válasza:

#5 Hogy érted, hogy "napi 2-3 jön ki"? A meglévőek elmulnak, es helyettük jönnek újak, vagy a meglévők mellé jönnek ujak?

Amikor fertőzött voltál milyen gyógyszer(eke)t kaptál? Azoknak a mellékhatásait elolvastad? Ennyi idővel a fertőzés után erre tudok gondolni.

2021. dec. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

A régiek elmúltak és azok mellett jöttek ki újak.

Nem szettem semmilyen gyógyszert!

2022. jan. 8. 04:55
 8/12 A kérdező kommentje:

Szerencsére azóta elmúltak! Kb 2 hétig tartottak a pöttyök! Volt egy pont amikor nagyon sok kijött, nagyon viszketett, nagyobbak voltak. Aztán elkeztek csökkenni, majd elmúltak, leszáradtak.

Kb 2 hétig tartott. Párnak a helye még megvan.

Aloevera géllel kenegettem, ez hűsítette, szerintem a leszáradásban is segített.


Kettő orvos is megerősítette, hogy ez Covid mellékhatás!!! (Ritkább)



Szaglásom azóta se tért vissza! Ízérzékelésem kb 50%-ban!

2022. jan. 8. 05:00
 9/12 anonim ***** válasza:

Franciaországból pár ismerősöm irta, hogy az omikron az allergiásoknál elég durva szemhély duzzanatot, allergiás reakciókat, kiüteseket okozott. Olyanok írták, akiknek alapból volt valami allergiájuk.

Hivatalos forrásból még nem olvastam ilyesmit, de antihisztamin gondolom minden allergiásnál van otthon, jobb ha kéznél van.

2022. jan. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Körülbelül 2 hétig voltak kiütéseim. Azonban lassan több mint fél éve voltam covidos és azóta is torz szaglásom és ízlésem van. Valaha el fog múlni? 😞
2022. aug. 4. 14:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!