Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől lehet ez? Pár napja...

Mitől lehet ez? Pár napja elkezdtem izzadni, viszket az egész testem de nincs bőrkiütésem. Ma párszor a jobb vesém is fájt. Valakinek volt már ilyen?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 7. 23:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

előrebocsátom, hogy csak tipp, de lehet, hogy valamilyen allergia vagy mérgezés:

a vese és a máj a méreganyagok kiválasztásáért felel, ha fáj, az oka vagy okozata lehet annak, hogy méreganyag halmozódott fel benned.

a viszketés allergiás reakció erre, és az izzadás kísérő tünet, illetve így próbálja meg a szervezeted kiüríteni a mérget, allergén anyagot.


A B verzió, hogy valami vírusfertőzésed, gyulladásod van, ettől fájhat a veséd is, és verhet a víz is. A viszketés itt viszont az izzadás következménye, mivel eltömődnek a pórusaid tőle.


De ezek csak ötletek. Szerintem ne itt kérj tanácsot, hanem inkább nézz utána a tünetegyüttesnek szakavatott veboldalakon, vagy menj el orvoshoz velük

2016. ápr. 8. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
*w
2016. ápr. 8. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi. Amúgy régen volt màr ilyen 6éve kb. amikor hirtelen leálltam Rivotrilról. De most nem szedek semmit, nem is dohànyzom vagy iszom.
2016. ápr. 8. 01:00
 4/6 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy az izzadás akkor kezdődött mikor leszoktam a cigiről, 2 hònapja. A viszketés van pàr napja.
2016. ápr. 8. 01:03
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Viszketés társulhat sárgasághoz is ami máj vagy epeúti betegségben jelentkezhet. Persze ilyenkor sárgás bőrszín is látható, de enyhe sárgaságot a szem fehér részén lehet csak észrevenni.


Állítólag cukorbetegség is okozhat viszketést, bár ezt olyan gyakran azért nem hallani.


Meg persze az első válaszoló által említett allergia :).

2016. ápr. 8. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sàrgasàg kilőve.Nem vagyok besárgulva.Még a pajzsmirigyemre gyanakszom.Na ès anyàmnak voltak règen veseproblêmái.Az ilyesmit lehet örökölni?
2016. ápr. 9. 00:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!