Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Barna sűrű köpet, mitől...

Barna sűrű köpet, mitől lehet? Többi lent.

Figyelt kérdés
Kb. 2-3 hete volt egy erős megfázásos betegségem (láz, köhögés stb.) kb 1 hét elteltével az orromból zöld, míg a tüdőmből barnás zöldes cucc jött fel. Az orrfolyas elmúlt viszont azóta is köhögök fel sűrű barna cuccot ami kissé sárgás. Próbáltam otthon ki gyógyítani, de ez már kissé soknak tűnik. Talán tüdőgyulladás?
2021. dec. 16. 08:38
 1/7 A kérdező kommentje:
Voltam orvosnál, sima megfázást mondott.
2021. dec. 16. 08:39
 2/7 anonim ***** válasza:

Nyugi, elmulik. Az a trutyi fogja meg a bekerult bakteriumokat, fel kell jonnie. Ha nagyon zavar, a kamillas gozolest kiprobalhatod, nyugtato hatasu es kicsit oldja a suru valadekot (ergo konnyebb felkohogni).


A tudogyuszi nem ilyen.

2021. dec. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A barna alvadt vér, nem normális. Ezerszer volt tüdőgyulladásom, soha nem köhögtem fel barnát (sárga és zöld cuccok különböző árnyalatait viszont igen).

Hívd fel legalább az orvost, ha nem tudsz elmenni hozzá. Az sem normális, hogy 2-3 hét után nem vagy gyógyult.

2021. dec. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kv?
2021. dec. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem nagyon kávézom. Egyébként van egy enyhe asztmám és évente járok kontrollra, imént hívtam fel a tüdőgyógyászt, és a tunetekbol leírva nem kezelt hörgő gyulladás lehet. De nem biztos. Bízom benne hogy nem rák vagy hasonló.
2021. dec. 16. 10:25
 6/7 A kérdező kommentje:
Időközben beszéltem egy másik orvossal is, az ő véleménye is az, hogy nem valószínű a vér. De jövő héten biztos ami biztos elmegyek röntgenre.
2021. dec. 16. 11:35
 7/7 anonim ***** válasza:
85%
A zöldes és barnás szín arra utal, hogy minimális vérezgetés volt, ami a bakteriális emésztés során biliverdin színezéket és annak más lebomlási termékeit eredményezett, a sárgás szín gennyre ill. staphylococcus jelenlétére utalhat. Megfelelő antibiotikum nem árthat.
2021. dec. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!