Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Inzulin rezisztenciánál...

Inzulin rezisztenciánál lehetséges ilyen?

Figyelt kérdés
Itt olvastam valahol az oldalon, hogy akinek inzulin rezisztenciája van, és cukrosat, édeset eszik/iszik, annak leeshet a vércukra. Ilyen esetben nem felmegy a vércukor érték, ha az IR-es cukrot eszik vagy cukrosat iszik?

2021. dec. 16. 13:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Először felmegy a cukra, igen. De utána a szervezet túlzott inzulin kibocsátással reagál, amitől nagyon hirtelen leesik a vércukorszint, rosszullétet okozva.
2021. dec. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert inzulinrezisztencia esetén a normálisnál több inzulin szabadul fel a hasnyálmirigyből, ha cukrosat eszik valaki. Először megemelkedik a vércukorszint, majd a több inzulin nem normál értékre csökkenti a vércukorszintet, hanem alá fogja és akár hipoglikémia is lehet. Én rendszeresen jártam így, amíg nem tudtam, hogy inzulinrezisztens vagyok.
2021. dec. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Én mintha szorongást éreznék cukros ital fogyasztása után. Ha cukrosat reggelizem, van, H egy óra múlva alacsonyabb mint az éhgyomri a vércukrom. Ha nem eszem cukrot, akkor egy órán belül felmegy 6,8 körülire, két óra múlva ismét 4,8 körüli.


Félek az inzulin rezisztencia vizsgálattól. Megiszom azt a löttyöt ami totál cukor. Ha totál beesik utána a vércukrom akkor mi a fene lesz?

2021. dec. 16. 13:49
 4/5 anonim ***** válasza:
Eddig 2-szer volt terhelésem. Én mindig viszek magammal utána kaját és megeszem rögtön, valamint rengeteg vizet iszom utána. Így bírható, de ha nincs inzulinrezisztenciád, akkor meg se fog kottyanni. Nekem is az első alkalom volt rosszabb, amikor kiderült, utána a diéta helyrehozott és a második terhelést sokkal jobban bírtam. (2-es voltam)
2021. dec. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mert a cukros dolgok magas glikémiás indexűek, ami azt jelenti, hogy rekord idő alatt nyomja fel a vércukrodat, de rövid időn belül ugyanazzal a lendülettel ejti le. Brutális kilengést okoz.

Ezért leszel még éhesebb vagy fáradtabb az ilyen ételek elfogyasztása után.

2021. dec. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!