Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A stressz lehet az oka?

A stressz lehet az oka?

Figyelt kérdés
Két napja kezdődött ez a tünet, de őszintén szólva már korábban is tapasztaltam, általában stresszes időszakokban jön elő, ezért is gondoltam hogy valami szorongás féleség lehet. Mellkasi diszkomfortról/szorításról lenne szó, azon belül is a bal oldalon, szinte teljesen a szegycsont mellett, de nehéz pontosan lokalizálni. Fájdalomnak nem mondanám, de elég zavaró, főleg nyugalmi helyzetben, mert olyankor nehezen tudok másra koncentrálni. Ami még ehhez kapcsolódik, hogy amióta jelentkezett ez a diszkomfort, azóta mintha nem tudnék rendesen levegőt venni, mindegy milyen mélyet lélegzek, olyan érzés mintha nem jutna elég oxigén a tüdőmbe. Próbáltam relaxálni és pihenni, de nem úgy tűnik mintha javulna. Korábban se tudtam vele mit kezdeni, általában pár napon belül el szokott ez múlni magától, de ami aggaszt, hogy mintha most erősebbek lennének a tünetek mint bármikor máskor voltak. Vajon tényleg csak a stressz okozza, vagy érdemes lenne megnézetni egy orvossal?

2021. dec. 17. 21:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Stressz alapú valószínűleg, illetve a túlzott telefonhasználat/ tv is hatással van az idegrendszerre, s ezáltal a közérzetre is.
2021. dec. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Akár orthopnoe is lehet. - "Súlyos nehézlégzés, nyugalomban is jelentkezik, a beteg csak ülő helyzetben kap levegőt." - ha minden helyzetben jelen van a nehézlégzés, akkor ez nem releváns.


A szegycsont relatíve nagy területet 'fed' le. Akár lehet a légcsövet borító izomnak, vagy a hörgőket borító izomnak is a szükségtelen feszülése, ezáltal a bennük lévő üreg szűkülete. Bár akkor nem csak a bal oldalon éreznéd, illetve nem éreznél nyomást vélhetően, szóval inkább szívvel kapcsolatos dolognak hangzik.


De ebben én elsősként nem fogok tudni segíteni. Nézesd meg mind tüdőgyógyásszal, mind kardiológussal a dolgot.

2021. dec. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Lehet oka
2021. dec. 18. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!