Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tapasztalatok nagyon alacsony...

Tapasztalatok nagyon alacsony pulzussal ?

Figyelt kérdés

2021. dec. 19. 22:44
 1/5 anonim ***** válasza:
41%
Vagy mostanában mindenkinek alacsony pulzusa van, vagy van egy hipochonder, aki minden nap kiír pár ezzel kapcsolatos kérdést. Ha az utóbbi, le kéne állni.
2021. dec. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én ma írtam ki , mert ébredéskor megmértem a vérnyomásom és 122/77 52p - lett , régebben volt hasonló , de 1-2 éve max 57- ébredéskor , mondjuk fekve mértem , arra gondoltam ha akkor ennyi , mennyi lehe alvás közbe
2021. dec. 19. 23:17
 3/5 anonim ***** válasza:

Először írtad ki.. ma.. meg tegnap 2x, meg tegnapelőtt 2x.. :D Mindegy, holnap megy pszichológushoz a hipochondriájával, hátha..hátha..


Fekve a szívnek nem kell annyit dolgoznia, mint állva, egyszerűen azért, mert nem kell gravitáció ellenében dolgoznia. Szóval érthető, ha fekve alacsonyabbak az értékek. Illetve hát a pulzus értéke, mert hát láthatod, tökéletes vérnyomásod van úgy, hogy kevesebbet kell vernie a szívednek. Akkor meg?

Ha normális vérnoymás mellett magas pulzus, vagy esetleg magas pulzus mellett alacsony vérnyomás, az azt jelenti, hogy küszködik a szíved a rendszer fenntartásával.

De ez csak annyit jelent, hogy félkézzel is fenntartja a megfelelő vérnyomást:D

2021. dec. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Én nem megyek , lehet kellene ?

De akkor ez azt jelenti hogy ez egy jó vérnyomás és pulzusérték párban ?

Ha jól értem , köszönöm , ez megnyugtatott.

2021. dec. 19. 23:50
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, megnyugodhatsz, ez teljesen jó.

Javaslom amúgy ne mérd reggel, ha nincs kimondottan okod rá, torzítja az átlag értéket. Napközben, ülve (bal karon, elernyesztve feltéve egy asztalra, hogy kb mellkas magasságban legyen). És evés után 1 órával sem érdemes mérni, az is torzítja az eredményt.

2021. dec. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!