Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Akinek gerincferdülése van...

Akinek gerincferdülése van úszást ajánlottak neki és aki fél úszástol az hogyan csinálja meg úszást?

Figyelt kérdés
2021. dec. 28. 11:58
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Félve.
2021. dec. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én nem fogom megcsinálni mert én nem tudok úszni sem!
2021. dec. 28. 12:00
 3/9 anonim ***** válasza:
37%
az úszás nem tesz jót a gerincnek az ideggyógyászom szerint. vannak rá specifikus gyógytornák.
2021. dec. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

Ha ez az egyetlen sport, ami segit, akkor megtanulnek uszni.

En se tudok annyira, nem is erzem magam biztonsagban a vizben, utalom a kloros medenceket is, de megemberelnem magam es csinalnam, ha nincs mas lehetoseg.

Ha van mas lehetoseg, gyogytorna, mittudomen, akkor azt valasztanam.

2021. dec. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
Talán tanulj meg úszni? Nem öt méteres viharos tengeren kell kezdeni nyilván.
2021. dec. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
De ilyen negatív hozzáállással akkor inkább ne csinálj semmit, ha azt jobbnak látod.
2021. dec. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
43%
Kezdj el kyokushin karatézni heti 3-szor. Nekem kiszedte az s-kanyart a gerincemből, pedig durván látszott előtte még a fényképeken is, hogy melyik oldalamra “hajlok”.
2021. dec. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
60%
Úgy, hogy legyőzi a víztől való félelmét.
2021. dec. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Ha strukturális eredetű a gerincferdülésed, az úszás nem fog rajta segíteni, mert a két oldalt egyformán erősíti, főleg ha a csigolyák is csavarodnak. Nekem ez a problémám, 40 cobb fokos volt a gerincem, amikor diagnosztizálták, pedig egész gyerekkoromban rendszeresen úsztam, sportoltam.

Erre a Schroth-terápia hasznos.


Ha tartáshibából ered a gerincferdülés azt sokkal egyszerűbb helyrehozni, de eksősoeban azt is gyógytornával.


Így szerintem ha félsz, nem tudsz úszni, ne erőltesd mert 1, nem garantál 100%-os eredményt, 2, a gyógytorna sokkal célirányosabb.

2022. jan. 4. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!