Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Basaliomával kűzd valaki?...

Basaliomával kűzd valaki? Nekem kimetszették, de 1 hónapon belül kiújult.

Figyelt kérdés
Mondjatok valami bíztatót, kimetszették, de a szövettan már mutatta, hogy nem sikerült az épben kiszedni. Még be sem gyógyult rendesen a heg, már előtórt, ugyanolyan, mint amit kiszedtek. Újra kell műteni, de elég rossz helyen van, az orromon. Félek, hogy ha az új műtét se sikerül, akkor már nem lesz bőr az orromon, vagy nem lesz orrom :-( Volt már valaki hasonló helyzetben? Lelkileg a padlón vagyok, hogy lehet ezt kezelni?

2022. jan. 6. 20:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Sajnos függ a basalioma típusától, hogy milyen gyorsan tud visszanőni. A második kimetszés elég gyakran szükséges szokott lenni, pontosan azért, mert maradhat szabad szemmel nem látható basalioma sejt a szövetek között, ahonnan visszanő. Ilyenkor egy nagyobb kimetszéssel az esetek többségében nem jön többet vissza. Azonban előfordulhat, hogy újból visszatér, ekkor érdemes centrumot felkeresni, ahol speciális műtéti technikákat alkalmaznak, amivel a legkisebb esély van, hogy visszatérjen.
2022. jan. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Az enyém sajnos elég agresszív fajta, és kifekélyesedő.


Abban esetleg tudsz segíteni, hogy hol található ilyen centrum? Melanoma Központ-ot találtam, esetleg őket érdemes felkeresni?

2022. jan. 7. 14:54
 3/3 anonim ***** válasza:
Valószínűleg igen, mert az egyúttal bőronkológiai centrum is szokott lenni általában.
2022. jan. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!