Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mire utal ez a vérkép?

Mire utal ez a vérkép?

Figyelt kérdés

Szép napot! Tegnap kaptam meg az általános vérkép leletemet, amivel a hematologiara küldtek. Hétfőre kaptam időpontot addig szívesen fogadnam hozzáértő emberek valszat, hogy "feleslegesen" ne stresszeljem magam mert sajnos az orvos elejtett egy olyan mondatot, hogy kezdődő leukémia is lehet.

Feherversejt 19.54

Neutrophyl 93%

Lymphocyta 5%

Süllyedés teljesen rendben 7 mm/h

Előre is koszonom a válaszokat



2022. jan. 6. 23:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%

Énis voltam tavaly hematológiara küldve bár én panaszok miatt és a vérképem jó lett végül, sorstársak vagyunk .

A tiedben a fehérvérsejtek emelkedése látszik,de nem annyival hiszen a leukémiásoknak több 10 vagy 100 szorosa lehet az érték .

Illetve a neutrofil nekem nagyon magasnak tűnik ez a dolog együtt jelezhet valóban kezdődő leukémiát is de valószínűbb valamilyen bakteriális fertőzés hiszen a fehérvérsejtek és neutrofilok ezekben emelkednek meg a leggyakrabban .

Segíteni még úgy tudnék, hogy leírnád-e miért küldtek el oda illetve vannak-e valamilyen tüneteid ?

Remélem minden rendben lesz, ne izgulj annyira !( Bár tudom ezt könnyű mondani ) Ha akarsz beszélni erről privátban, nyugodtan írhatsz !

2022. jan. 6. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen koszonom a gyors választ, irtam privatban, illetve további tapasztalatokat és véleményeket is szívesen olvasok
2022. jan. 7. 02:42
 3/12 A kérdező kommentje:
Illetve maga a probléma ami miatt orvoshoz fordultam az az volt, hogy megmagyarázhatatlan csakankiutesek jelentek meg a testemen, ami odáig fajult, hogy surgossegire kerültem mivel az egész arcom feldagad és mindenhol kiutes voltam, és a szervezetem "nem reagált" az allergia gyógyszerekre és így lett kérve a vérvétel és egyéb góc keresés hol semmit nem találtak
2022. jan. 7. 03:35
 4/12 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem nézess egy IgE-t a laborban. Ha allergiás vagy, kimutatja.
2022. jan. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
CRP nem volt nézve?
2022. jan. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem. Ez az összes olyan adat ami be van csillagozva.

Fehérversejt 19,54 G/L

Neutrophyl 93%

Lymphocyta 5%

Neutrophyl abszsejtts: 18,1 G/L

Lymphocyta absz. Sejt: 1.0 G/L

Hematokrit 0.47 L/L

ALAT/GPT 45 U/L

Gamma - GT 58 U/L

2022. jan. 7. 20:22
 7/12 anonim ***** válasza:
Azt nem írtad, hogy nő vagy férfi vagy. Nekem a terhesség alatt volt magas a fehérvérsejt és alacsony a limfocita. Bár a neutrofilok rendben voltak.
2022. jan. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
26 éves Nő, és a terhesség kizárva :)
2022. jan. 7. 21:18
 9/12 anonim ***** válasza:

#6: és a hemoglobin, thrombocyta mennyi?


Amúgy a neutrofil többlet a bakteriális fertőzés mellett szólna, de normál a süllyedés. Az emelkedett májenzim, gamma gt éppen esetleg utalhat a máj igénybevételére valami hematológiai kórkép kapcsán. Epével, májjal kapcsolatos betegség, panaszok?

2022. jan. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Hemoglobin cc: 155 G/L

Thrombocyta: 352 G/L

Egy egyszerű "allergiával" kezdődött, soha életemben a 26 év alatt semmire nem voltam allergiás, csalankiutesekkel kezdődött, rá másfél hétre kaptam egy allergiás sokkot az egész arcom, kezem fel volt dagadva, arra kaptam két gyógyszert (lordestin, suprastin) ezek szedése mellett is folyamatosan előjöttek a foltok, és újra bedagadt az arcom és akkor lettem el küldve vervetelre illetve medrol szteroidot írtak fel, hogy szedjem. Amikor visszavittem a labor leleteket a bőrgyógyász közölte, hogy ő ezzel tovabb küld a hematologiara, és jelenleg itt tartok, de kiuteseim már nincsenek 😁🙋🏽‍♀️

2022. jan. 7. 22:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!