Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A héten voltam laborban. A...

A héten voltam laborban. A vérkép jó a vizelet nem. Vért találtak benne. Akinek volt hasonló irjon legyen szíves! Vesekő lenne?

Figyelt kérdés

Szabad szemmel nem lehet látni a vért. Volt egy hónapja egy húgyúti fertőzésem amit kezeltek antibiotikummal. Azóta érzem a bal vesémet tompán. De nincs lázam, nincs levertség se hányinger stb. Napi 4 litert (vizet) biztos megiszok! Hol érzem a tompa fajdalmat hol nem. Semmi fájdalom csillapítót vagy görcsoldót nem szedek. Alig érezni. De azért van. Mozgásra szinte mindig elmúlik. Sokat biciklizek és futok.

Volt már vesekövem néhányszor. Ezért tippelnék erre újra.


Jövőhét szerdán lesz CT-m. De addig megzakkanok. Lehet hogy kövem van és mocorog? De csak annyira hogy epp hogy felsértse a vesét?



2021. okt. 21. 14:21
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

Ha volt vese köved akkor megint lesz :(

Vér akkor van ha mozgolódik a kavics :)


Most nekem is éppen mozgolódik...

2021. okt. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Ebben az esetben lehet az, amit első írt, de nekem nincs sehol kövem, semmi szervi bajom nincs és 16 éves korom óta van mikroszkópikus vér a vizeletemben. Nem kell aggódni.
2021. okt. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De igazi nagy fájdalmam pedig nincs. Csak ez a kis enyhe tompa. Nem értem komolyan. Pedig csak neked lesz igazad hogy esetlegesen kő piszkàlódik.
2021. okt. 21. 14:38
 4/10 anonim ***** válasza:

Kő helyzetétől és méretétől függően lehet komoly fájdalom vagy csak tompa.


1cm -es méretig ki tud jönni elvileg magától is :)

Nekem ez volt a max...

2021. okt. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

4/4-eshez szólnék hogy


Ahhhhhhhh 1 Cm??????


Én is megszultem már jó párat de akkor sose! 2x mutetem is volt ( URS) mert megallt és gyulladast okozott.

Remélem ha az van akk meg tudom szulni! Te fogod tartani bennem a lelket ha 1cm alatti kő a baj.

2021. okt. 21. 15:17
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát elsőnek volt egy laza 4-5 órás vesegörcsöm. Miután vége lett felhívtam az urológusomat. 1 óra múlva nem csak nála voltam hanem az eredmény is a kezemben volt. 2 kő egyik kicsi 1-2mm a másik 1cm környéki. Azt mondták ez a max, de ESWL aztán meglássuk. Éppen nyári szünet volt Budapesten és azt mondta hogy még egy hely van ahova el mer küldeni az Miskolc, Úgy hogy Miskolcra mentem. Szétzúzni nem sikerült de irányba állt, aztán kb 1 hónap alatt lassan kijött... Ó igen gyönyörű volt. Egyik reggel bevittem a recepcióra hogy hát megvan. Doki elismerően veregette a hátam, és mondta hogy milyen kár hogy nem Igazgyöngyöt gyártunk... Bár az teljesen elzárja a vizelet útját ez meg nem.

Kaptam még ajándékba egy prosztata gyulladást is mellé...

Király volt :)


Műtét az már keményebb téma. Nekem az még kimaradt... Nem is tervezem hogy ilyet szeretnék...


1Cm alatt kijön... Algopyrin, nospa... Én ezzel dolgoztam, meg volt valami vényköteles lórúgás fájdalomcsillapítóm. Ha nem vesegörcs volt csak úgy istenesen fájt akkor az segített...

Egyébként meg hülyeségből vényre felírta hogy söröznöm kell hogy odahaza is elhiggyék :D


Kitartás.

2021. okt. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A ct meg volt. De a tompa fájdalom azóta is van. Nem mindig. Ez alatt azt értem hogy pl 7-ből 4 nap érzem délelott vagy délutàn. Más tünetem nincs.

A ct eredményére a jövöhétig várnom kell. Az ideg megesz. Nagyon kivagyok lelkileg

2021. okt. 30. 18:54
 8/10 anonim ***** válasza:

egy hetet kell várni az eredményre? Szentséges isten... Állami EÜ


Nincs aki kiértékelje.

Normál esetben ezt azonnal ott helyben meg kéne tudni...

2021. okt. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Arya93 válasza:
Kedves kérdező volt eredmény? Rendbe jöttél?
2022. máj. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Na erre én is kiváncsi vagyok. Hogy vagy azóta?
2023. márc. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!