Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit gondoltok ezekről az...

Mit gondoltok ezekről az eredményekről? (vérkép)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Fáradékonyság, gyengeség, ízületi fájdalmak miatt csináltattam egy egyszerű vérképet, és lett benne néhány eltérés (magánban, házidokim most "nincs", lakcím miatt).


Monocita: 1,17 G/l ref: 0,10-0,90

Eozionofil granulocita: 1,06 G/l ref: 0,05-0,45

Monocita %: 13,00 % ref: 2,00-8,00

Eozinofil %: 11,70 % ref: 1,00-4,00


Reuma faktor: 16 IU/ml (ref. 0,00-14,00)


A többi értékem teljesen jó. Egyedül az eozinofilt tartom túl magasnak, szerintetek ez nagyon gáz? Kissé tanácstalan vagyok, merre induljak el, mert utánanézve nem hiszem, hogy bélférges lennék (allergiáról nem tudok), viszont nagyon kiakaszt ez a fáradékonyság, és lehet, ez az oka... pénzem sajnos limitált (diák vagyok), esetleg ha valaki járt hasonló cipőben, vagy ért hozzá, milyen vizsgálatokat kérne még?


(fertőzésről nem tudok, legalábbis tünetei nem voltak, a fentiek pedig fennállnak már jó ideje)


köszi előre is!



2022. jan. 8. 16:33
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Kûrva gyorsan keress egy orvost, mert vagy csak egy masszív gyulladásod van, de akár leukémiád is lehet.
2022. jan. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Féreg fertőzésnél nagy esély lenne rá,hogy a vas is alacsony lenne.

Egyébként meg nyugalom,ezek nem halálosan durván nagy eltérések,komoly baj nem lehet :D

Valószínűleg csak egy fertőzés.

De orvos fogja megmondani,addig meg nyugodj meg

2022. jan. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Jah és nem leukémia meg ilyenek
2022. jan. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nos az a kérdés, hogy mit értesz "egyszerű vérkép" alatt.

Ha teljes vérkép volt, és minden más jó, akkor ezek az eltérésen nem adnak okot a pánikra, de azért a házorvosod felhívatnád.

Írtad hogy lakcím miatt nincs, de nem kell elmenned hozzá, ő is látja az EESZT-ben.

Leukémia felejtős, ott többszázszoros akár ezerszeres értékek vannak.

Gyulladás szintén kilőve, akkor a CPR és vérsüllyedés is mutatná.

Ha a vasad is rendben van, akkor nagy eséllyel a bélférgeket is kizárhatjuk.

Amit írtál "Fáradékonyság, gyengeség, ízületi fájdalmak", azok pedig tipikusan influenza szerű tünetek, ez pedig okozhat ilyen eltéréseket a vérképben.

Szóval nem kell még a temetésedről intézkedni, de beszélj a háziorvosoddal (akkor is ha messze van).

2022. jan. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
*eltérésen=eltérések
2022. jan. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Teljes vérkép volt, igen, plusz RF. Köszi mindenkinek, azt hiszem, megpróbálom felvenni a kapcsolatot a házidokimmal (az a baj, hogy talán 8 éve voltam nála utoljára, mondjuk ez nem kifogás). :)
2022. jan. 8. 17:23
 7/8 anonim ***** válasza:

*CPR=CRP

Úgy látszik kapkodok az írással.

Nyugodtan hívd fel a házidokit.

Én 7 éve adtam le az utolsó táppénzes papíromat gerincműtét után.

Én sem vagyok az a típus aki két köhögéssel szalad az orvoshoz, de ők pont az ilyen beteget "szeretik".

Nem fog lecseszni, ha ettől félsz.

2022. jan. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amikor valakinek adott kórkép esetén jellegzetes, tipikus tünetei vannak, akkor a laborértékek a normáltól erősen eltérnek. És ez többnyire fordítva is igaz, azaz a normáltól csak kissé eltérő laborértékekből szinte semmire nem lehet egyértelműen következtetni, különösen télen, a fény- és vitamin hiányos időszakban, amikor mindenféle felsőlégúti vírusos megbetegedés kockázatának, sőt apróbb (szinte észrevehetetlen) fertőzésnek is naponta ki vagyunk téve.
2022. jan. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!