Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Állandó gyomorégés mit csinálj...

Állandó gyomorégés mit csináljak már?

Figyelt kérdés
1 éve voltam tükrözésen, mert már a mellkasom meg a hátam is fájt. Nyombélgyulladàsom volt meg sok a gyomorsavam. 3 hónapig szedtem savlekötőt meg diétàztam aztán jobb volt egy fél évig majd egy stresszesebb időszakom van most megint és megint eljöttek a tünetek, most megint szedem magamtól. Háziorvos azt mondta ha 2 hét után se jobb vissza kell menni. Tudom vissza kéne menni, de én nem birom ki megint a tükrözést. 28 éves fiatal nő vagyok, nem értem miért van ez nekem.

#Gyomorégés, gyomorfekély, gyomorsav, gyomor,
2022. jan. 13. 07:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezt nehéz így megítélni, de a saját tapasztalatom az, hogy a tartós stressz okozhat ilyen tüneteket. Nekem a munka+válás volt ilyen időszak, és csak azután jöttem helyre tartósan, hogy a válási zűrzavar lecsengett, és másik munkahelyet is kerestem. Különösen a munka volt durván stresszes, de csak utólag jöttem rá, hogy mennyire. Amíg benne voltam, addig nem is tűnt fel, csak amikor már szinte savat hánytam az idegtől. Talán egy életmódváltás, lassítás neked is jót tenne.
2022. jan. 13. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

magamból kiindulva, a stressz, ami ezt a jelenséget kiváltja. Nekem a doki azt mondta, változtassak munkahelyet, és nyugisabb munkát keressek(építőiparban voltam művezető)

Váltottam, megszűnt a probléma.

2022. jan. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Finomított szénhidrátokat (liszt, cukor) és a tejet hanyagold egy ideig. Egyél minden étkezéskor fehérjét is (ételre gondolok, nem porokra, pl. tojás, hús, hozzá főtt zöldségek). Ne edd magad tele. Házi húslevest is nagyon ajánlom, nyugtatja a gyomrot és jót tesz a vékonybélnek. Ha stresszes vagy, D-vitamin, magnézium és B-komplex szedése segíthet. Gyógyteák közül próbáld ki a kakukkfű és a cickafark teát (nem filteres, ízesítés nélkül, evés előtt). A savlekötőt próbáld elhagyni, akár fokozatosan, mert emésztési problémákat, puffadást okoz.
2022. jan. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!