Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 2 cm pajzsmirigy göb,normál...

2 cm pajzsmirigy göb,normál tsh, ft3, ft4, anti-tpo szint és normál vérkép mellett?

Figyelt kérdés
Mitől alakulhatott ki,mire számíthatok? Orvos csak később fogad,sosem volt ilyen jellegű betegségem.

2022. jan. 17. 06:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
Lehet struma, autoimmun pajzsmirigy gyulladás, pajzsmirigyrák, bármi. Endokrinológushoz kell menni.
2022. jan. 17. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az autoimmunt kizárták, nincs gyulladásban, és az anti-tpo is jó lett. Igen, nekem is van egy sejtésem, hogy ez tuti valami rossz lesz...
2022. jan. 17. 07:05
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek igen nagy részének göbös a pajzsmirigye, csak kevesen tudnak róla. Nem kell a legrosszabbra gondolni!
2022. jan. 17. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
3# csak nagyon parázok...Sosem volt gond a pajzsmirigyemmel,most meg ez a göb.És fura,hogy a hormonértékek jók, félek ez is rosszat jelent.
2022. jan. 17. 08:37
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, nekem tavaly találtak kettőt, 1 és 1,7 cm, szintén minden hormon tökéletes, vérkép is. El kellett mennem mintavételre, megszúrták mindkettőt, nem rosszindulatúak. Semmi teendő nincs, ha esetleg nagyon megnőnének, és zavarnának a nyelésben, légzésben, akkor szóba kerülhet műtét, de simán lehet, hogy idáig nem jut el a dolog, nem törvényszerű, hogy nagyobbak lesznek.
2022. jan. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
5# Köszönöm,remélem nem lesz baj,nagyon parázok!Neked sztk-bab történt a mintavétel vagy magánban.És az ország melyik részén voltál orvosnál?
2022. jan. 20. 17:26
 7/11 anonim ***** válasza:
Magánban voltam, mire most bejutok tb-s rendelésre, nyugdíjba megyek kb :/ Budapesten voltam.
2022. jan. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A mintavétel mennyire volt fájdalmas,utána mennyi ideig fájt ill. az eredmény mennyi idő alatt lett meg?Köszönöm,hogy válaszolsz :)
2022. jan. 20. 19:08
 9/11 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem fájt, nagyon maximum kellemetlennek nevezném, de még az is erős szó talán. Kb 10 másodperc volt az egész. Utána egy picit érzékeny volt a pajzsmirigyem kb 2 napig, nyelésnél egy kis gombócérzet, semmi durva. Másnap már ott volt az eredmény eeszt-n, de e-mailben is elküldik.
2022. jan. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Szia, ugyanilyen tünetekkel kerestem januárban a háziorvosomat. Labor rendben, ultrahang megállapított több pici göböt + az általam kitapinthatót is 1,5-2 cm körüli, egyéb kórós elváltozás nyirokcsomók + gége nincs. Ezt követően elküldött izotópos szcintigráfiára hogy megállapítsák hideg vagy meleg a göb. Ez fizikálisan olyan mint egy vérvétel, csak nem vért vesznek hanem adnak egy izotópos sóoldatot, majd 15 perc után megnézik a pajzsmirigyedet (ezt úgy képzeld el mint egy tüdőszűrőt, csak éppen a nyakadat pásztázza kb 5percig a gép). Mivel nekem a kitapintható göb hideg lett, egyenes út volt a vékonytű biopszia. Ezen pedig kiderült hogy jóindulatú, úgyhogy nincs teendő mint a félévenkénti megfigyelés. Az előttem szólóhoz csatlakozva a biopszia egyáltalán nem fáj, sőt azt mondom hogy egy oltást jobban megérzel mint ezt a biopsziát, és tényleg néhány másodperc, szóval azzal ne foglalkozz. Egyedül az ultrahangot csináltattam magánban, mert a dokim azt mondta hogy azok véleményében megbízik akikhez küldött. A többi vizsgálattal megkaptam a beutalót, felhívtam a helyi kórházat (Győr ) és gyakorlatilag 2 napra rá mindenhova kaptam időpontot. Gyakorlatilag 2 hét alatt lezongoráztam mindent. A biopszián én hétfőn voltam, pénteken ott volt az eredmény az eeszt-ben (ez volt a leghosszabb)
2022. jan. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!