Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi a lefolyása az övsömörnek?

Mi a lefolyása az övsömörnek?

Figyelt kérdés
Tegnap reggelre nem is fekhettem le, mert hatalmas fájdalmat éreztem a hátam jobb oldalán. Estére megjelentek az övsömörös hólyagok. Azóta szinte nincs is fájdalmam, a 8-10 hólyagnál több nem lett ma reggelre sem. Ilyen könnyen megúszom, vagy jöhet még a feketeleves?

2022. jan. 18. 06:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%
Nekem egyszer volt, de semmi hólyag nem volt, csak a terület kicsit megduzzadt és talán pirosabb volt.
2022. jan. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Jó lenne ennyivel megúszni, mert sok rémséget olvasok, szinte csak azt.
2022. jan. 18. 08:59
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom, én akkor nem olvasgattam, utána meg már minek. Antibiotikumot adtak rá és pihenni kellett. Lehet én mentem nagyon gyorsan orvoshoz, elsőre másra is tippeltek, másnap mikor vissza kellett mennem, akkor küldtek át a bőrgyógyászatra, hogy ez övsömör. Ott megállapították, maradt ugyanaz az antibogyó, amit előző nap felírtak, lehet azért se romlott, mert hamar elkezdtem szedni.
2022. jan. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nem antibiotikumot, hanem vírusellenes szert szedetnek. Holnap megyek a háziorvoshoz. Hitték is meg nem is, hogy ez övsömör, de én tudom, hogy az. Ekkora fájdalommal jelentkezve, féloldalasan csak övsömör lehet. Nem szeretnék gyógyszert szedni. Holnapra talán kiderül, hogy rosszabbodik-e, mert ez semmi, amit most érzek.

Köszönöm szépen a reagálásaidat.

2022. jan. 18. 09:58
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Fájdalomra nem emlékszem, hogy lett volna, inkább a duzzadt rész feszült 1-2 napig. A bőrgyógyászaton felajánlották, hogy befekhetek, de inkább nem éltem vele.

Gyors gyógyulást neked!

2022. jan. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, igazán kedves vagy
2022. jan. 18. 10:41
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Orvosnál voltál? Anyámnak is volt, kapott valami olyan gyógyszert ami kiírtja a vírust a szervezetéből és azóta sem jött újra elő neki.
2022. jan. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Felléphet fájdalmas ideggyulladás is az érintett területen, de ennek mértéke és megjelenési formája nagyon változatos is lehet.
2022. jan. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Az övsömör csak egyszer jön elő. Általában idősebb korban, olyan valakinél. aki átesett bárányhimlőn.
2022. jan. 18. 13:16
 10/15 A kérdező kommentje:
Nagy fájdalommal kezdődött, feküdni se tudtam, a hólyagok megjelenése után viszont nem fáj. Nem ilyennek tudtam, de nem vagyok megsértődve. Az asszisztensnő is csodálkozott, hogy nem fáj. Majd még ráfogják, hogy nem az.
2022. jan. 18. 13:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!