Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Másfèlève nagyon rossz volt a...

Másfèlève nagyon rossz volt a vérképe 2020.szeptember. hasa,lába duzzadt lett,párhónap múlva besárgult a szeme,nem ment orvoshoz!2021 októberèben láttam dec.24-èn találkoztunk teljesen le volt fogyva és fájt neki valami a jobb oldalon alul?

Figyelt kérdés

Kivizsgálás megtörtént előrehaladott májcirrozisa van.

Pár napja nem fáj neki semmi jobb oldalt lent.Ètvágya nagyon jó.

Hamar elfárad.



2022. jan. 22. 22:41
1 2 3 4 5 6
 11/54 A kérdező kommentje:
Spiron,furon gyógyszereket is szedi.Sajnos továbbra is iszik.Lehet jön a hallucinácio,olyat hall hogy a fenti szomszédok meg akarják verni már három napja ez megy ma felmentem megkérdezni hogy igaze de nem nem akarja bántani senki,ez ennek az előjele lehet?Mert napközben teljesen normális képben van mindent tud ,most ezt az esti hallucinációt nem értem vagy mi lehet ez.
2022. márc. 3. 19:24
 12/54 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon szar állapotban van a máj, akkor sajnos a felgyülemlett méreganyagok miatt, amit a máj nem tud kiválasztani, idegrendszeri tünetek lehetek, de lehet halu a piától is.


Ha a májbetegség miatt vannak központi idegrendszeri tünetek, akkor nem sok van már hátra.

2022. márc. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 A kérdező kommentje:
Mennyi idő amíg a méreganyag felgyülemlik a vérben?
2022. márc. 30. 07:28
 14/54 A kérdező kommentje:
Pár napja feszültnek tűnik de azt mondja minden rendben de észre veszem valami nem stimmel.
2022. márc. 30. 18:51
 15/54 Gabyka16 válasza:

Sziasztok!

Kedves kérdező,sajnos érdemben segíteni nem tudok most mi is hasonló cipőben járunk anyósommal😔

2020ban diag.májcirrózist

Idén januárban kórházba került mert besárgult és tele volt vizzel akkor már ráírták a papírra hogy dekompenzált májzsugor.

Bent volt 1.5hetet lehajtották a vizet majd hazakerült.

Egy darabig jobban volt le is tette a piát,tartotta a diétát.

Most 3.5hete újra bent van sokszor képzelődik letargikus viszont néha meg teljes jól van.

Innen sajnos már kijönni nem fog.

A párom teljesen ki van borulva de tartja magát elöttünk.

Tapasztalatokat én is szívesen olvasok mert az orvosa nem mond semmit mire számítsunk.

Sok erőt és kitartás nektek is ehhez.

2022. márc. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:

#15 Sajnos, amikor képzelődik és felvizesedik, akkor a máj már visszafordíthatatlan állapotban van. A gyógyszerek lebontását sem tudja elvégezni, ezért gyakorlatilag már csak annyit tudnak tenni érte, hogy a felgyülemlet vizet leszívják, hogy meg ne fulladjon. Hogy meddig tart azt nem lehet előre tudni, de ne hónapokban gondolkodjatok. Az orvosok is azért nem mondanak semmit, mert gyakorlatilag csak a tüneteket tudják ilyenkor kezelni, érdemi dolgot nem tudnak tenni, ezt viszont a hozzátartozók nem szeretik hallani.

Nálunk ez az állapot kb 1 hónapig tartott, aztán leállt apukám veséje is, szinte már nem is voltak tiszta pillanatai. Megtörtént az a klasszikus forgatókönyv, amit mondani szoktak. Az utolsó 2 napban sokkal jobban lett, már reménykedtünk egy kicsit, aztán a harmadik nap néhány óra alatt összeomlott és meghalt.

2022. márc. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 Gabyka16 válasza:

Kedves 16os válaszoló.

Nagyon köszönöm a válaszodat.

Szívből sajnálom ami apukáddal történt.

Sejtettem hogy innen már nincs visszaút,de legalább hozzávetőleg mondhatnának valamit az orvosok azon kívül hogy az állapota hol jobb hol rosszabb lesz.

Január óta nem vizesedik,de nagyon le van fogyva,szinte semmihez nincs kedve,de legalább étvágya van.

Ami engem aggaszt az az egyre gyakoribb képzelődés,sajnos már a héten 5-6ilyen volt hol állatokat lát hol összecsomagol mert szerinte azt mondták neki hogy hazamehet.

Nem tudom hogy segítsek a páromnak mert sajnos nem akarja elfogadni a szomorú valóságot.

Én meg lassan idegileg felörlődöm.

Ezt nem szép kimondani de ez neki sem élet így és megszakad a szívem érte,de sajnos tett érte hogy ide jusson

2022. márc. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Hogy iratok!16 Sajnálom én is apukád.Tesom is dec.vègèn volt kórházba egy hetet,leszivták a vizet,vizsgálták,a,papíron az van hogy máj cirrozis.Az orvos anyunak se mondott semmit nem is tudott vele beszélni.
2022. márc. 31. 11:32
 19/54 A kérdező kommentje:
15# A tesóm is képzelődik közbe mert akkor ugye telefonál vagy mindig csak nem szól,a felső szomszédok meg akarják verni de ez nem igaz.úgy elég jól képbe van meg tud mindent, idáig a kedve is jó volt most pár napja olyan fura ideges .
2022. márc. 31. 11:35
 20/54 anonim ***** válasza:

Igen, ez nagyon nehéz időszak. Nem tudom, hogy hogyan tudsz segíteni párodnak, mert óhatatlanul egy-egy jobb napon az ember elkezd reménykedni, aztán újra jön az elkeseredés.

Sajnos az orvosok sem tudják megmondani, hogy meddig tart, ez szerintem egyénenként változik, úgyhogy erre nincs egyértelmű szabály. Nagyon sok kitartásra lesz szükségetek.


Apukám állandóan építkezett a kórházban, állandóan a szerszámait kereste, ki akarta bontani az ajtókat, szegény szobatársait meg a nővreket biztosan az őrületbe kergette. Ez így talán viccesen hangzik, de borzasztó volt látni, hogy egy okos, ügyes, értelmes emberrel mit tud tenni a betegség.(még akkor is, ha ő okozta magának)

2022. márc. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!