Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vastagbél és gyomor tükrözés...

Vastagbél és gyomor tükrözés fájdalmas?

Figyelt kérdés
Mennyi ideig tart ? Hol nyomják be a csövet? Hogyan kérhető altatasba?

2022. jan. 24. 11:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Vastagbèl tükrözèsem volt. Altatàsban magànban. Hát a csövet nyilván fenèken nyomtàk föl, gyomortükrözèsnèl szàjon keresztül. Ahol nekem csinàltàk, ott a gyomortükrözèst is altatàsban végzik. Nekem azt mondtàk kb 20 perc volt. Kísérővel kellett mennem. Akiknek gyomor volt, őket 10 perc alatt kb már hoztàk ki.
2022. jan. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak gyomortükrözésem volt.


"fájdalmas?"

Egyáltalán nem fáj, de elég rossz. Végig öklendeznem kellett a csőtől.


"Mennyi ideig tart?"

Pár perc, nem hosszú idő. Ha vesznek szövettani mintát vagy vágnak le polipot, az lehet kicsit több idő, nekem ilyen nem volt.


"Hogyan kérhető altatasba?"

Magánklinikán kérhető. Tb-re gyomortükrözés jár, altatás nem. De ha még egyszer kellene mennem, nem fizetnék altatásért, mert kibírható az a pár perc kényelmetlenség.

2022. jan. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
73%

Szia!

Nekem mindkettő volt, magánban csináltattam, de egyiket sem altatásban.

Először a gyomortukrozesem volt, ahol lidocaint fújtak a torkomba, aztán ledugták a csövet. Fájdalmasnak nem mondanám, inkább egy kellemetlen rossz érzés, hisz egy idegen valami van a torkodban aztán ettől öklendezned kell, de kibírható. Szerintem 5-6 perc volt az egész.

A vastagbéltükrözésem 2 napja volt, bódításban. A tükrözést megelőző hashajtásos előkészítés nekem sokkal rosszabb volt, mint maga a vizsgálat. Energiahiányos voltam és rettentően fájt a fejem (nyilván a nem evés miatt és hogy kihajtottam magamból mindent). Hozzáteszem én egy 24 éves nagyon vékony lány vagyok, így lehet egy erősebb testet/szervezetet nem készít ki ennyire.

A vizsgálat előtt megkaptam a bódító injekciót (aminek a hatását amúgy egyáltalán nem éreztem), aztán feldugták a csövet. Fájdalmas ez sem igazán volt, maximum ilyen pár másodpercre amikor egy-egy nagyobb kanyarulathoz értek a beleimben. A doki szerint elég nehéz vizsgálat volt, mert extrém módon kanyargósak a beleim, így egy fél óráig biztosan tartott, de általánosságban kevesebb szokott lenni.

Hogy altatásban hogyan kérhető, azt nem tudom, mindenesetre így, hogy túlestem már mindkét vizsgálaton, ha megint kellene mennem sem kérnék altatást. Kellemetlen, de szerintem bírható.

2022. jan. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
#3 Egy erősebb szervezetet is megvisel a hashajtózás. Nekem is pont így történt. És amire érdemes figyelni hogy mértékkel szabad visszatáplálni a kalóriát mert anyósom teletállal várt otthon én pedig majdnem leszédültem a székről evés közben. Gondolom a vércukor miatt.
2022. jan. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem évekkel ezelőtt volt egy vastagbéltükrözésem, SZTK rendelőben. Lehet, hogy az volt a gond, mint a hármas válaszolónál, én is magas és vékony nő vagyok, ugyanazt mondta a vizsgáló orvos, hogy nagyon kanyargós a belem, és hosszú, és hogy annyira éles kanyart vett a gyomor alatti rész, hogy nem tudta (vagy nem merte) végigvezetni a csövet. Ezért a felsőbb szakaszt irrigoszkópiás (kontrasztanyagos) vizsgálattal nézték meg később aznap. Nem állapítottak meg kórosat akkor, azért mentem, mert hónapok óta fájdogált a hasam, hasmenés, székrekedés felváltva.

Sajnos néhány hete újra előjöttek tünetek, de most leginkább puffadok és tompán fáj oldalt a hasam, szóval egy hasi UH már előjegyezve, de magán orvosnál.

Ha netán újra kellene vastagbéltükrözést csináltatnom, akkor én biztos, hogy legalább bódítást ,vagy altatást kérnék, de ez szerintem egyéntől függő. Nekem borzalmas volt, más azt mondja, simán kibírható natúr is.

2022. febr. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Altatásban csinálták nekem mindkettőt. Utána nagyon fájt a belem, be kellett venni fájdalomcsillapítót.
2022. febr. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!