Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet hogy letehetem a gyógysz...

Lehet hogy letehetem a gyógyszert valamikor?

Figyelt kérdés

Lassan egy éve, hogy szedek vérnyomáscsökkentőt (2,5mg Coverex AS) mert ingadozott mikor 24 órásan mérték. (150 volt a legmagasabb, a napi atlag 123/60 volt)

Minden nap mérem főként, napi egyszer-kétszer azóta.

Folyamatosan olyan 100-125 közé esik. 130-nál magasabbat nem mértem az is kávézás után volt.

Személy szerint engem nagyon zavar, hogy fiatal korom ellenére gyógyszsrt szedek és úgy élem meg sokszor mintha már 70 éves lennék tele bajokkal. Kicsit hipochondsr is lettem. Amúgy minden más vizsgálatom szerint semmi egyéb bajom.

Sokat stresszeltem az elmúlt két évben, nem tudom mennyire játszhatott ez közre.

A családban senkinek sem volt magas vérnyomása, nem vagyok elhízva, azóta sportolok és még 22 vagyok.

Ezekkel a mostani (100-125 körüli) értékekkel, lehetséges az, hogy elengedhetem valamikor a gyógyszert?



2022. jan. 25. 20:31
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem lehet.

De nem ez a mérvadó, hanem hogy az orvosod mit mond.

2022. jan. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha elhagyod, megint emelkedni fog.

"Folyamatosan olyan 100-125 közé esik. 130-nál magasabbat nem mértem az is kávézás után volt."

Ez a normális vérnyomás, amely nálad gyógyszerrel teljesül. Miért is akarnád elhagyni? ACE-gátlód van, ettől hosszútávon sem lesz bajod.

2022. jan. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hát 2,5mg annyira lehúzná? Nélküle lenne 140?

Mikor a 24 órás rajtam volt, aznap 123/62 volt azt hiszem az aznapi mérések átlaga

2022. jan. 25. 20:44
 4/9 anonim ***** válasza:
Kicsit hipohondriás lettem, sokat stresszeltem. Na ettől lett magas.
2022. jan. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát hagyd el, majd meglátod mi lesz.

Drága a cucc? Mellékhatása van? Tedd baszki a vitaminok közé... hihetetlen kardioprotekciót tud nyújtani egyébként.

2022. jan. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

4-es: amióta szedem azóta beszélem be magamnak a sok betegséget és mindig aggódok hogy hú most kicsit fáj a fejem, tuti magas a vérnyomásom meg ilyenek.. a stressz előtte is megvolt és ez a gyógyszer +1 stressztényező lett.

5-ös: gondolkodtam már de míg orvos nem mondja hogy hagyjam abba addig nem nagyon merem

2022. jan. 25. 21:07
 7/9 anonim ***** válasza:
Megkérdezted már a dokitól, hogy mennyi esély van rá, hogy egyszer majd elhagyhatod a gyógyszert, és hogy minek kell ahhoz történnie, hogy elhagyhasd? Ha igen, mit mondott? Ha nem, kérdezd meg tőle leközelebb.
2022. jan. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem igazan van kontroll a dokinál. Mikor felírta azt mondta, hogy jó hogy észrevettük hamar és hátha beállna és el lehetne hagyni. Legalább is én így vettem ki a szavaiból.

Lehet elkéne menni egy magánhoz

2022. jan. 25. 21:33
 9/9 anonim ***** válasza:
Azt is lehet. Vagy csak kérj egy időpontot őhozzá.
2022. jan. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!