Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Igaz az, hogy amennyiben a...

Igaz az, hogy amennyiben a munkahely kardiológiai és pulmonológiai szakvéleményt kér, hogy fizikailag terhelhető vagyok-e (tavalyi covid fertőzés miatt), akkor ez csak magánellátásban lehetséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 🙂


Az üzemorvos kér ilyen szakvéleményt, mellyel a két évente esedékes fizikai alkalmasságira bocsáthat, de beutalót nem adott. Háziorvostól próbáltam kérni, de ő viszont azt mondta amit fentebb írtam, hogy mivel a munkahely kéri, csak magánellátás az opció.. :/



2022. jan. 25. 22:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor jelzed a HR-nek, hogy nem kaptál beutalót.
2022. jan. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mivel munkaalkalmasságihoz kell szerintem a munkahelynek kell ezt biztosítania.
2022. jan. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Igaz. Minden olyan vizsgálat, ami a munkábaálláshoz kell, fizetős, és a munkahely köteles kifizetni. Nem a munkahely kéri, hanem az üzemorvos. A munkahely nem kérhet vizsgálatot. Az üzemorvos kéri, ha ez kell a munkaalkalmasság elbírálásához.
2022. jan. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Én is így gondolom, hogy ki kellene fizetniük, ha egyszer a munkámhoz kell, és az ő orvosuk kéri. Állami szerv egyébként.

2022. jan. 25. 23:24
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Onnan, hogy baszogatják őket hogy minél kevesebb vizsgálatot kérjenek.
2022. jan. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
Érdekes... Csak egyeseket? Merthogy más háziorvosok meg alapból kérik kovid után ezeket a vizsgálatokat.
2022. jan. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%
5-ös nem a háziorvos lusta. Ilyen a törvény. Ha az üzemorvos által kért vizsgálatokra ad beutalót, az TB csalás, mert olyan vizsgálatokat fizettet ki a TB-vel, amit a munkáltatónak kellene kifizetni. Ha kiderül, megbüntetik a háziorvost, és kifizetteik vele a jogtalanul rendelt vizsgálatokat.
2022. jan. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
7-es minden háziorvosnak kellene vizsgálni, hogy esetleg milyen szövődményei lehettek a covidnak. Senki nem fogja TB csalással vádolni, ha covidosnak pullmonológiai vagy kardiológiai vizsgálatot kér. Mondjuk a legtöbb háziorvos kitörölhetné a seggét a diplomájával, főleg mióta covid óta csak telefonos tanácsadóként funkcionál.
2022. jan. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Elviekben, egy ideális országban. Orbánisztánban viszont gyorsan rájuk verik hogy fölösleges dolgokat fizettetnek ki: az ideális országodban nem lennének kénytelenek úgy vakcinázni hogy nem tudják: nem beteg-e máris akit oltanak, hanem tesztelhetnének oltás előtt.
2022. jan. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen persze, tudjuk, hogy minden más országban mindenkit tesztelnek oltás előtt. Ja nem... Érdekes hogy nálunk mindig mindent is rá lehet fogni a politikára. Az egészségügy problémáit legalább 90%-ban az ott dolgozók emberi alkalmatlansága adja. Nem is a szakmai. Hanem az hogy még mindig istennek hiszik magukat, és a beteget szarba sem nézik, és úgy beszélnek vele mintha a seggükből húzták volna ki. Ráadásul szarnak bele, hogy a nemtörődömségük mit okoz. Lassan a betegnek kell kiguglizni mi baja lehet, mert az orvos szarik rá.
2022. jan. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!