Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Két éve tart, hallottál már...

Két éve tart, hallottál már ilyen esetről hogy valakinek ez elmúlt volna?

Figyelt kérdés

Kedves Mindenki,


Két evvel ezelőtti szilvesztert még Szegeden ünnepeltem egy szórakozóhelyen, aznap reggel mikor felkeltem tüszős mandula gyulladásom volt, ezt onnan tudom mert voltam vele háziorvosnál, és csengett mindkét fülem.


Először azt hittem hogy biztosan másnaposság miatt( bar megjegyzem olyan rossz volt a buli hogy berúgni se volt kedvem) vagy a hangos zene miatt zúghat a fülem, majd nem múlt nagyon sok időn keresztül, de mint tudjuk jött a kovid minden leállt és csak a sürgős eseteknél lehetett orvoshoz fordulni.


Szóval hagytam egy darabig majd elmentem fül orr gégészetre MRIre hallás vizsgálatra és minden leletek tökéletes volt. Egyébként a hallás vizsgálaton jöttem rá, amikor hallottam a kísérleti frekvencia hangot hogy a fejem zúg es nem a fülem. Szóval két éve tart es nem múlik.

Eleinte borzasztó volt esténként de mára már megszoktam es nem idegesít .


Hallott valaki ilyenről vagy tapasztalt valaki huzamosabb ideig ilyet majd elmúlt vagy segített valami ennél a panasznál ?



2022. jan. 26. 23:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Hogy hallottunk-e? Gyakoribb a tartós fülcsengés mint gondolnád. Nekem is évek óta zúg. Ha kivizsváltak és mindent rendben találtak akkor még vérkeringes javító is szoktak felírni, de vagy segít vagy nem.

Mondjuk ha neked valószínű a szórakozóhelyen lévő hangos zene okozta. Az a baj hogy egy idő után a hallásod is romlani fog. Nincs rá egyértelmű gyógymód, sokan szenvednek vele évek óta.

2022. jan. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A fejem zúg, nem a fülem cseng. Hallásom teljesen rendben van a saját zúgásomtól függetlenül hallottam a leghalkabb,legmélyebb hangot is.

Igen, a vérkeringést mondta az egyik orvos de azt is hozza tette, hogy mivel ilyen régóta áll fent nálam így ez nem biztos hogy segíteni fog.

2022. jan. 26. 23:36
 3/5 A kérdező kommentje:
Szóval épp a dobhártyám, nyaki ultrahangon is voltam, megnézték az ereimet is.. ezért is különös ez nekem.
2022. jan. 26. 23:40
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, egyről beszélünk. Sajnos nincs rá gyógymód. Ha az elején nem sikerül meggyogyítani akkor később már nagyon nehéz, vagy nem lehet.
2022. jan. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, nekem is és több más ismerősömnek is van ez a tünet és hosszabb ideje fennáll.

Nekem az segít csak, hogy figyelmen kívül hagyom, nem figyelek erre oda. Eleinte nagyon pánikoltam rajta, szorongást okozott, folyton figyeltem befelé és próbáltam keresni bármit ami megszünteti... akkor rosszabb volt, mint igy, hogy elfogadtam és vele élek

2022. febr. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!