Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pulzus probléma, mi lehet ez?

Pulzus probléma, mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Írtam màr ki kérdést, de egyszerűen belebolondulok.


Reggel most pl 80-as volt a pulzusom, de tegnap este alapból 105 körül, mikor felàlltam 130. Tegnap egy picit terheltem magam testileg ha ez szàmít. Mikor felàlltam szédültem is. Ami fura, hogy 80-as és 110es pulzusnàl is izzadnak a tenyereim, làbfejeim.

Nagyon paràzok, hogy mi lehet ez.

Időnként éreztem az elmúlt időszakban amiben rengeteget stresszelek ezen, mintha kiugorna a pulzusom.


Köszönöm a segítséget.

24/F


2022. jan. 30. 11:38
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Merd rendszeresen a pulzusod, és ezekkel az értékekkel menj kardiológushoz. Majd csinál ultrahangot meg EKG-t és kiderül, hogy a sziveddel van-e probléma. Ha tudsz, előtte menj el vérvételre. Pajzsmirigy is okozhat ilyen problémat, ezt a vérvétel kimutatja. Ha így csinálod, ahogy írom, elég egyszer kardiológushoz menni.
2022. jan. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm. De még is mi a fene lehet ez? Lehetséges, hogy mert 2 hónapja ezen stresszelek?
2022. jan. 30. 11:57
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mivel mérted?

Az okosórát, és hasonló szarokat felejtsük el.

Vagy vérnyomásmérő, vagy normális pulzoximéter, vagy három ujjal kitapintod a csuklódon, és számolod miközben figyelsz egy másodpercmutatós órát.

De a legegyszerűbb, ha mindezeket elmondod a háziorvosodnak, és kérsz egy beutalót a kardiológiára.

2022. jan. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Pulzoximéterrel. Voltam bent ügyeleten, ott minimális FVS emelkedést írtak. Illetve picit magasabb a HGB-m 177 g/l. Ennek gondolom lehet köze hozzá, ahogy olvastam. :(
2022. jan. 30. 14:26
 5/9 A kérdező kommentje:
Mikor felállok, 80ról felmegy 110 körülire és nem is megy vissza. Egyik este 100ról ment fel 130ra és onnan sem akart vissza menni.
2022. jan. 30. 14:27
 6/9 anonim ***** válasza:

24 éves férfiként, a 177-es hemoglobin nem sok, főleg ha esetleg dohányzol is.

Menj el véradásra (nem plazma!), és azzal, azon kívül hogy lejjebb megy a hemoglobin szinted, másnak is segítesz.

De ennyitől még nem mehet fel a pulzusod.

2022. jan. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Dohányzom igen.
2022. jan. 30. 14:45
 8/9 A kérdező kommentje:
Illetve még attól félek, hogy miért nem megy vissza mikor huzamosabb ideig állok. :/ Most ugye 80 körül volt reggel, felállok 100 körül van és ha állok egy ideig akkor sem megy vissza 80-ra. Ugyanúgy stangál 100-105 körül.
2022. jan. 30. 15:16
 9/9 A kérdező kommentje:

Olvasgattam erről. Lehetséges, hogy szívizomgyulladás?


Olvastam, hogy olyankor megemelkedik a Tropoin szint. A leletemben ez áll:

Troponin T <3,00 X ng/l <14,00

2022. jan. 30. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!