Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szív probléma? Mi lehet a gond?

Szív probléma? Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Sziasztok!14 éves vagyok és kaptam beutalót kardiológiára még két hónappal ezelőtt és majd egy hónap múlva megyek a vizsgálatra.Először vérvételre küldtek mert a nagyon magas pulzusom miatt azt hitték vérszegény vagyok de mint kiderült minden rendben van.Akkor különösebb problémám nem volt,maximum néha fájt a fejem.De most már rosszabb.Érzem ahogy dobog a szívem nem fáj de kellemetlen.Elég hozzá egy kevés mozgás is pl:felmegyek a lépcsőn.Nagyon sokat fáj a fejem,szédülök és zúg a fülem.A vérnyomásos 110% -ig tökéletes vagyis jó egyedül a pulzusommal van gond.Mindig 90-130 közt mozog még nyugodt állapotban is.Valaki tudna valamit mondani ezzel kapcsolatban?Találkozott már ilyennel,vagy van sejtése mi lehet a probléma?(Test súlyom normális)A válaszokat nagyon szépen köszönöm! :D

2018. máj. 26. 21:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Én is volt, hogy stresszeltem és pár hétig gyakran volt ami neked, magasabb pulzus, szívdobogás, mellkasi fájdalom, nyaki ér lüktetés, kar zsibbadás. Már azzal kértem beutalót, hogy szívinfarktusom lesz, de nem volt gond, szívultrahangon voltam, jó lett az eredmény, ekg is.

Szóval lehet a stressz ami okozza, ekg-t csináltathatsz háziorvosnál is, az is kimutatja a bajt.

2018. máj. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lehet szívbetegség, de lehet csak stressztől van. Szív ultrahangot feltétlenül csináltass! Addig pedig galagonya virágos hajtásvég teával, és Pananginnal tudod csökkenteni a tüneteidet.
2018. máj. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Egyet értek az előttem válaszolókkal. Nekem is stressz okozott ilyesmit, szorongásom van sajna, ami mára már nem olyan vészes, de pár hónapig kellemetlenségeket okozott. Érettségi időszak előtt volt ilyenem meg felvételik előtt. Nekem is volt hogy 90 körülre felugrott aztán ráparáztam csak mégjobban és rosszul voltam. Szédülés, félelem meg ilyenek. Most már beállt 70-80 körülire(:

Nekem nagyon sokat segített akkor a citromfű tea, a mozgás, meg dokim ajánlott B vitamin komplexet(: De ha magadba nézel, te is rájöhetsz mi az ami stresszel és ha azon túllépsz, jobb lesz. Legyél többet barátokkal, az is sokat segít.

Mindenesetre ha nem múlik, és ha figyelem elterelés után is még rosszul vagy, menj orvoshoz! Attól sem kell tartani, kivizsgálnak és adnak rá valamit ami leviszi. Fiatal korban előfordul enyhe tachycardia (ritmuszavar) de az is lehet elnövöd még és csak ideiglenesen kéne gyógyszer(:

Jobbulást neked!

2018. máj. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!