Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Poszt-Covidra szabad oltakozni?

Poszt-Covidra szabad oltakozni?

Figyelt kérdés
A jövő héten lesz három hónapja, hogy elkaptam a vírust. Magát a Covid-ot szerencsére kihordtam lábon, de a poszt-covid tünetei még az elmúlt hetekig is fennálltak, mellkasnyomás formájában. Két oltást kaptam tavaly június környékén és épp jött volna a harmadik, amikor november elején, tehát az oltások után 5 hónappal megfertőződtem. Úgy tudom, hogy a megbetegedés és a következő oltás között 3 hónapnak el kell telnie. Ez most letelt, viszont néha érzek még a mellkasomban enyhe nyomást. Az lenne a kérdésem, hogy aki poszt-covid-os, annak szabad oltakoznia? Felvehetem a harmadik oltást, most, hogy letelt a három hónap, de néha még, ha enyhén is, de nyom a mellkasom? Esetleg menjek el előtte egy tüdő CT-re és egy kardiológiai vizsgálatra? Továbbá most, hogy letelt ez az időszak, szabad már edzenem súlyokkal? Előre is köszönöm az értelmes válaszokat, vírustagadók és oltásellenesek kérem kíméljenek! 37/F

2022. jan. 30. 11:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%

Felesleges elmenned bármilyen vizsgálatra elotte. Antigén is ide tartozik

Lehet amúgy. Vannak, akiknek segített is ilyenkor.

2022. jan. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%

Kifejezetten az oltás miatt nem kell vizsgálatra menni, az ilyen panaszokat az oltáskozási vágytól független érdemes kivizsgáltatni, ideálisan post-covid ambulancián, ha ez nem lehetséges akkor első körben pulmonológiai szakrendelésen.

Az oltás felvétele a poszt-covid okozta panaszokat javíthatja.

2022. jan. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
47%
*oltakozási
2022. jan. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondták hogy nem ajánlott, inkább várj még
2022. febr. 1. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
#4 Mármint mi? Az edzés?
2022. febr. 1. 07:17
 6/12 anonim ***** válasza:
82%
Hivatalos helyéről ugyis csak azt kapod hogy oltakozz. Akár meggyogyultal akar nem akar van virus a szervezetedben akar nincs. En oltas nellul megusztam 1 nap lazzal. Semmi post covid. Biztos nem oltakozok.
2022. febr. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem vagyunk egyformák, de én ezt inkább orvostól kérdezném, mint itt....
2022. febr. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Tegnap rászántam magam és elmentem az akcióhét keretében. Egyelőre jól vagyok, bár a vállam éjszaka eléggé sajgott és volt oltási reakció is rendesen még ma is. Nagyjából úgy éreztem magam, mint amikor az első oltást megkaptam. Egyébként nem volt vészes, remélem nemsokára már megint védett leszek.
2022. febr. 4. 21:10
 9/12 anonim ***** válasza:
79%

Marmint az igazolasra gondolsz?

Mert nagymamam most koronas 3 oltas utan szoval en mar nem mondok semmit. Tunetei kozepesek. En oltatlanul sokkal jobban viseltem.

Remelem hamar megszunnek az oltasi reakcioid.

2022. febr. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
9, mi a közepes? Kórházban van?
2022. febr. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!