Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha átestem a covidon mennyi...

Ha átestem a covidon mennyi ideig mutat pozitívat a teszt? (Gyorsteszt)

Figyelt kérdés
Ha letelik az 5 nap, de még mindig pozitív a teszt de már semmit tünet nincs, akkor már szabad menni, vagy meg kell várni hogy negatív legyen a teszt? Valahol azt olvastam hogy még hetekig pozitívat mutathat...

2022. jan. 30. 22:10
 1/4 anonim ***** válasza:
47%
5 nap után poz. gyorsteszttel fertőzöl. Inkább a PCR maradhat sokáig poz. Várd meg a negatív tesztet vagy 10 napot az első tünettől.
2022. jan. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%

Nem kell megvárni a negatív tesztet. Ha a betegség több mint 7 napja kezdődött és a beteg 3 napja panaszmentes akkor gyógyultnak nyilvánítható és közösségbe engedhető. Ezt nem én mondom, hanem az NNK eljárásrend.


[link]


A teszt a gyógyulás után akár 90 napig is pozitív maradhat. Ez nem jelent fertőzőképességet.

2022. jan. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom a 10 napot levitték 7-re, 7 nap után mehetsz ki, illetve 5 nap után panaszmentesen, negatív teszttel.
2022. jan. 31. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2022. jan. 31. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!