Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért nem mutat semmit az...

Miért nem mutat semmit az ultrahang?

Figyelt kérdés
Kitapintható és szemmel látható nyaki nyirokcsomóm van több éve. Fogorvos szerint nem a fogam miatt van, csinált panoráma röntgent. Fül orr gégészeten azt mondták hogy kitapontható kb 2cm-es, menjek el nyaki ultrahangra. Ott az ultrahangon nem láttak semmit de még a csomót magát sem. Most akkor ott van de mégsincs?

2022. febr. 1. 21:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Nyaki CT vagy MR kellene.
2022. febr. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%
Lehet a nyálmirigyedet tapogatod (állkapocs alatt gyakran kitapintják a betegek és aggódnak). Ha nem láttak uhval semmit, akkor nincs ott semmi. Felületes elváltozásokra az ultrahangnál nincs jobb. Az ember ráteszi a transzducert a helyre, amit a páciens az ujjával mutat, és kiderül, hogy mi van ott. Ez nyakon lehet egy izomszél, egy normális megjelenésű nyirokcsomó, volt, aki a nyaki artériáját mutatta csomónak. Pajzsmirigygöb. Nyaki cysta. Ezek kiderültek volna,ahogy a kóros nyirokcsomó is. Egy hiba lehet, ha pont ott nem nézte meg, ahol panaszlod a csomót.
2022. febr. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Többször is megnézte és én is láttam a monitoron hogy nincs ott semmi. Megnyugodtam hogy nincs bajom, de mégis fura a tudat hogy ott egy kitapintható 2 centis "valami".
2022. febr. 1. 22:10
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az ember nem homogén szerkezetű, vannak rajtunk hüplik, zsírhullámok, gödröcskék, emlőben tejmirigyek, amiket csomónak gondolnak a nők stb. Meg voltál vizsgálva, nem láttak betegséget, plusz évek óta változatlan. Ne izgulj. Előző voltam.
2022. febr. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Lipoma is lehet ami ártalmatlan
2022. febr. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!