Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Akinek volt vakbélgyulladása...

Akinek volt vakbélgyulladása válaszolna?

Figyelt kérdés

Lehet,hogy napokig is fájdogál?

Úgy értem elmúlik a fájdalom és visszatér vagy folyamatosan fáj és a fájdalom erősödik?

Az lehet ,hogy csak mozgás hatására fáj?

Hol fáj pontosan ilyenkor a has?


2022. febr. 8. 15:29
 1/8 grafno ***** válasza:
48%
Nem múlik el. Erős fájdalom az alhasban egy idő után már semmihez sincs kedved.
2022. febr. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg az van, azzal nem nagyon kéne várni hanem mihamarabb ki kellene műteni. Ha napokig fáj az már régen rossz, mert perforálhat és vége a dalnak. Én elég hamar észleltem hogy nagyobb a baj mint kéne, néhány óra alatt kijött az ügyelet és bekerültem a sürgősségire, és még így is 17 óra telt el az első fájdalmak és aközött hogy bekerültem a műtőbe. Ha nem mozogsz akkor is fáj, aludni sem bírtam órákig pedig meg se moccantam. Mire majdnem bekerültem a műtőbe már nem annyira éreztem a fájdalmat de valószínűleg csak hozzászoktam és azért nem volt annyira szörnyű. Nekem a köldökömtől egy kicsit balra fájt, de ebből nem volt egyértelmű mindenkinek, az ügyeletes azt mondta hogy vakbél, a mentő meg aki jött az azt mondta hogy nem az, hát végül reggelre az ultrahang megmondta nehezen hogy vakbél.
2022. febr. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Guggolj le. Ha vakbélgyulladásod van, már ez fájni fog. Állj fel. Na, itt szúró,égő hasító fájdalom jelentkezik ilyenkor. Együtt járhat még hasmenéssel, hányingerrel, lázzal. Egyébként ma már nem műtik mindenáron, el szokták jegelni + nagy dózisú antibiotikum.
2022. febr. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
30%

Én 2 évig szenvedtem vele, mikor anyámék elvittek végre orvoshoz. Ez is csak azért történt meg, mert suliból haza érve elájultam az ajtóba ahogy nyitottam ki.

12 centis volt már, azonnal be vittek a kórházba és este 8-kor már műtöttek is vele. Rohadtul tud fájni, szúrni, nyomni. El sem tudom mondani milyen érzés igazából. De azt ajánlom,ha ilyen tüneteket tapasztalsz magadon, akkor mihamarabb keress fel egy orvost, mivel tényleg nem játék.

2022. febr. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tegnap fájt délelőtt köldöknél és attól jobbra és ma futáskor.Semmi más tünet nincs.
2022. febr. 8. 15:52
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem három hónappal előtte fájt egy ideig valami a hasamban , de inkább baloldalt felül. Az Ultra hang nem mutatott ki semmi elváltozást. aztán volt két hónap panasz mentesen és hirtelen jelentkezett megint az a fájdalom, ami aztán átterjedt középtájra de olyan görcsösen hogy mentőt kellett hívni, csak a kórházban amikor az orvos megnyomta a jobboldalt lent akkor fájt.


Meg is műtöttek azonnal, voltak komplikációk is mivel perforálódott, három műtéten estem át mivel szepszis lett belőle

2022. febr. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem elmúlt napközben, és éjszaka fájt jobban. Késszúrásszerű, éles fájdalom volt. Mozgásra fokozódott.

9 napja tartott a fájdalom, mire elmentem orvoshoz. Először nőgyógyászhoz mentem, mert közti vérzés jelentkezett, azt hittem valamilyen fertőzés okozza a problémát. Petefészekgyulladást találtak, uh-n nem látszott a vakbél, labor gyulladást igazolt, hétvégére hazaengedtek antibiotikummal.

Hétfőn visszamentem, rosszabbak lettek a véreredményeim, kedden laparoszkópiát csináltak. Műtét közben derült ki, hogy vakbél.


Szóval abszolút nem fáj annyira, hogy “beledöglik” az ember, én szimpla felfázásnak gondoltam. Szerencsém, hogy ennyi idő alatt nem perofeált, az orvosok is le voltak döbbenve. 17 éves voltam, ez 2016-babvolt.

2022. febr. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
*perforált
2022. febr. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!