Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mikor értik meg mások is,...

Mikor értik meg mások is, hogy a nátha fertőző?

Figyelt kérdés
És nem, nem azért leszel beteg mert nem öltözöl fel. Kb semmi köze nincs hozzá, hogy éppen miben slattyogsz, hanem hogy kitől mit kapsz el.

2022. febr. 8. 15:38
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
17-es igen te jól összefoglaltad :) Amúgy igaz, hogy télen sokan megyünk ki kutyát sétáltatni papucsban, kiskabát nélkül és ez igaz a cigizésekre is. Soha nem húzok hozzá cipőt fel. Mégsem fázok meg. Viszont mivel nyáron is dolgozom melegben légkondi nélkül pl náthás ügyféllel foglalkoztam elég sokat 40 fokban, ha jól tudom én is úgy pont 2015 körül volt ez, hogy aztán rá 3-4 napra én is olyan náthás lettem 1 hétig, hogy csak na. Pedig akkor a melegben nem is tudatosult bennem, hogy lefertőzhet.
2022. febr. 11. 08:14
 22/24 anonim ***** válasza:

20

Nem irtam kitenyésztést! Azt te irtad. Németországban lakik az ismerősöm sok tesztet csináltatott laborban virus és baktérium kimutatást is és nem találtak kórokozót. Ez 2020 előtti még.


Nem értem miért pontozták le 18-as hsz t (vagyis értem)olyanok akik nem szakemberek

2022. febr. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
38%

Igen, sajnos nem vagyunk eléggé kulturáltak. Pedig az már világos, hogy egyszerű korlátozó szabályok: maszk (elsősorban), fertőző légúti tünetek esetén otthoni karantén (szintén elsők között), valamint kézmosás, kézfertőtlenítés, távolságtartás, szellőztetés milyen hatékonyak lehetnek. 2 éve nincs influenzajárvány! Sokunk azt is elmondhatja, hogy a szokásos évi egy, január-februári náthás-köhögős-lázas betegsége is elmaradt.

Aki nem bír otthon maradni pár napot, amikor beteg, az megérdemli, hogy megfertőződjön a kollégáitól, majd tök szarul érezve magát robotoljon betegen.

2022. febr. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

A "megfázásról": hidegben összehúzódnak az erek a nyálkahártyákon. Ennek az a következménye, hogy kevesebb vér, így kevesebb vérsejt, többek között kevesebb fehérvérsejt jut az adott területre. Ahol pedig ott vannak a potenciális kórokozók. Amikkel a normál mennyiségű fehérvérsejt elbánik, de lehet, hogy az előbb leírtak miatt csökkent mennyiségű fehérvérsejt már nem képes kordában tartani őket. Így elszaporodnak és kész a "megfázás"!

De ez valóban nem fertőző az egészséges immunrendszerű emberekre nézve, amennyiben ők nincsenek kitéve a hideg érösszehúzó hatásának. Ha igen, akkor náluk is lejátszódhat ugyanez a folyamat, és ők is betegek lesznek...

2022. febr. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!