Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyi ideig mutat pozitívat...

Mennyi ideig mutat pozitívat a covid gyorsteszt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Múlthét szerdán teszteltem negatívat covidra gyorsteszttel. Viszont péntek éjjel már kezdődtek a tünetek hőemelkedéssel. Szombat-vasárnap már rendes láz, étvágytalanság, fáradtság stb. Hétfő-kedd már szinte semmi baj, semmi láz csak egy kis torokkaparás. Szagokat, ízeket érzem. Holnap tesztelek újra. Kimutathatja a gyors teszt?



2022. febr. 15. 08:15
 1/4 anonim ***** válasza:
32%
A napokban volt egy cikk, hogy a német (vagy osztrák?) hatóságok bevizsgálták a gyorsteszteket, 9-ből 8 nem mutatja ki a jelenlegi variánst.
2022. febr. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
37%

A gyorstesztek szenzitivitása változó, gyártótól függ, de 90-95% között van. Ez azt jelenti, hogy ha 100 covidos beteget megtesztelnek, akkor 90-95 esetben pozitív lesz a teszt, 5-10 esetben negatív.


A fő kérdésre válaszolva a gyorsteszt a betegség 1. napjától pozitív lehet, és a gyógyulás után még 6 hétig pozitív maradhat. Itt már nem fertőzőképes a beteg, az inaktív vírusokra is jelezhet a teszt.

2022. febr. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
70%

Itt a cikk is, ezt is nyugodtan lepontozhatod:

[link]

Amit a kettes ír, az egy fél évvel ezelőtt még igaz volt, az omikronra már nem az.

2022. febr. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a legelső "szarul"létkor(fejfájás 38C-láz,rosszkedv köhögés)-->szombat reggelén negatív lett,majd Vasárnap este 8hkor szintén negatív.

Majd szerdára,.. már-már kezdtem jobban lenni, se láz,se rosszkedv, kivéve azt,hogy az orrom eldugult és folyt a taknyom egyfolytában.


Na... ekkor az antigén teszt szinte vakítóan mutatta a pozitivitást.

2022. febr. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!