Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Leukémia? Féljek? Mi ez?

Leukémia? Féljek? Mi ez?

Figyelt kérdés

Vérvételen egy kicsit magas fehérvérsejt számom volt, és ott azt mondták gyulladás lehetett. És mi van ha valami komolyabb? Mindig fáradt vagyok, nincs kedvem semmihez sem. Vannak izületi fájdalmaim és hasmenésem is. Néha nagyon nincs étvágyam, és január eleje óta 5 kilót fogytam (megemlítem azt hogy pánikbeteg vagyok és akkor derült ki, mentális életem a béka segge alatt volt/van). A vérvétel helyén zúzódás szerű nyomom van, olyan barna és körülötte sárga színű. A vérvétel már egy hete volt, és vasárnap vettem észre. A lábamon is van, nem emlékszek arra hogy beütöttem volna. Illetve pattanások(?) vannak a mellkasomon, hátamon és a vállamon. Nem tudom hogy mennyire normálisak.

Utánanéztem, és a tüneteim kb. háromnegyede egyezik a leukémiával. Tényleg az lehetek? 16 éves vagyok.



2022. febr. 15. 20:31
 1/5 A kérdező kommentje:
A fehérvérsejt szám jelezhette a covidot is? Nemsokkal utána teszteltek és pozitív voltam.
2022. febr. 15. 20:34
 2/5 anonim válasza:
100%

Ne pánikolj rögtön, nyugi.

Szerintem ha leukémia lenne, nem picit lett volna magasabb a fehérvérsejted, hanem sokkal.

Magasabb fehérvérsejt számot nem csak leukémia okozhat, hanem pl pajzsmirigy túlműködés is, vagy valamilyen bakteriális fertőzés.

Írtad, hogy pánikbeteg vagy, az étvágytalanság, fáradtság simán betudható annak is.

Vérvétel után meg simán lehet folt, ha esetleg nem szorítottad le a vérvétel után, vagy esetleg picit durvábban vették le a vért.

A tüneteid nagy része szerintem elég sok embernél alapjáraton is fennáll, nálam is jelen vannak.

Ne parázz rá, ha gond lenne, úgyis szóltak volna, vagy továbbküldtek volna :)

2022. febr. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hipochonder vagy, és nem leukémiás... Ha egy kicsit magasabb a fehérvérsejtszám, az csak egy kis gyulladásra utal (de még arra sem minden esetben, CRP-t kell még nézni). Ha leukémiád lenne, akkor a fehérvérsejtszám a normál érték tízszerese vagy akár százszorosa lenne.

A vérvétel helyén azért van zúzódás, mert nem nyomtad rá megfelelő ideig a vattát, vagy esetleg rosszul vette le az aszisztens a vért.

Az általános fáradtság lehet vitamin és mozgáshiány miatt is.

A fogyás lehet az állandó szorongás miatt - mivel, mint írtad, pánikbeteg vagy-.

2022. febr. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Úristen! Nagy kő esett le a szívemről!! Köszönöm szépen a válaszokat
2022. febr. 15. 23:08
 5/5 anonim ***** válasza:
Kétlem hogy leukémiás lennél... Ahhoz ennél sokkal magasabbnak kéne lennie szerintem de nem vagyok orvos :D
2022. febr. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!