Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek gyomorhurutom lehet?

Mikaela__korsbar77 kérdése:

Szerintetek gyomorhurutom lehet?

Figyelt kérdés
Amellett, hogy nagyon óvatos és elővigyázatos próbálok lenni a betegségekkel szemben, ma reggel arra ébredtem, hogy eléggé fáj az alhasam/hasam. Hipochonder vagyok, ezért nyilván rögtön pánikba estem. + Emetofóbiás. (élelem a hányástól) Stresszes/szorongásos életet élek, lassan két éve,tavaly óta járok emiatt szakemberhez. Rosszabb esetben a pánikroham is rám tör. A fóbiám miatt szinte egyfolytában itthon vagyok és ritka alkalmakkor járok közösségbe. Szerintetek lehetséges, hogy gyomorhurutom lehet? (Azt tudom, hogy sajnos a nem szterz, gyulladáscsökkentők is felelősek lehetnek a kialakulásáért és amióta ezt megtudtam, igyekszem leállni a gyulladáscsökkentőkkel és már sokkal ritkábban veszek be egy szemet.) És ha esetleg nem gyomorhurut, akkor lehet valami más? A folyamatos stressz és idegeskedés miatt eléggé zavarodott és szabálytalan lett a menstruációm is... Kérlek, tudnátok tanácsot adni? 16/L

2022. febr. 16. 14:34
 1/8 anonim ***** válasza:
15%
Nem tűnsz normálisnak. Miért nem a tanulással foglalkozol? Szüleid mit szólnak, hogy ezt csinálod?
2022. febr. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Apukám amiben csak tud, segít és támogat. Nem lehet könnyű, tudom, de nagyra értékelem és jól esik, hogy komolyan vesz és ha kell, akkor elkísér a pszichológushoz, pszichiáterhez. Anyukám ugyanezt tette... Azóta csak rosszabodott a helyzet, amióta itt hagyott bennünket. Nagyon nehéz úgy a tanulással foglalkozni, iskolába bejárni, ha folyamatosan el kap a pánikroham. (Ráadásul anyukám odabent dolgozott és így még nehezebb)

Ezért lettem magántanuló.

2022. febr. 16. 14:46
 3/8 anonim ***** válasza:
28%
Nem olvastam el az egész nyavalygást. Ha betegnek érzed magad, vizsgáltasd ki magad. Látatlanban a neten senki nem fog belelátni a gyomrodba
2022. febr. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
9%
Térj meg a Jóistenhez, nincs semmi bajod, örülj az életnek, a fiatalságnak, különben agyon gyötröd saját magad és tényleg megbetegszel ettől. A pszichológust felejtsd el és Münchausen báró módjára segíts magadon!
2022. febr. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Hogyhogy ott hagyott benneteket Anyud?

Miért nem használ a pszichiáter? Ha már egy éve jársz és semmi javulást nem tapasztalsz, akkor váltani kéne. Én is extrém szorongós voltam ennyi idősen, de nálam volt is konkrét oka, ugyanis dolgoznom kellett gimi mellett, mert anyám egyedül nevelt. 100 km-re utaztam gimibe és utána még dolgozni, majd hajnalra estem haza. De ha neked nincs semmi kiváltó oka, akkor ott súlyos gondok vannak mentálisan.

2022. febr. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Anyukám egy véletlen baleset áldozataként halt meg, október végén... Bocsánat, lehet kapkodva fogalmaztam. Pszichológushoz járok lassan egy éve, pszichiáterhez pedig még csak január óta.

Derült égből villámcsapásként jött az egész, még 2020 novemberében. Abban az évben kezdtem el a középiskolát, de sajnos elég hamar át kellett térnünk az online oktatásra, utána jöttek csak a problémák. Már korábban is féltem a hányingertől/hányástól, de ez inkább online oktatás alatt erősödött meg.

2022. febr. 16. 15:20
 7/8 anonim ***** válasza:
93%

Sajnálom nagyon Édesanyádat, őszinte részvétem:(

Mindenképp folytasd a terápiát, viszont van sok dolog, ami még a terápiánál is jótékonyabb hatású. Sportolsz valamit? Barátokkal mi a helyzet? Én nagyon durván pánikbeteg voltam és azt tapasztaltam, hogy ha bezárkózunk a szobánkba ezzel a szorongással, csak eluralkodik rajtunk. Igenis ki kell menni az utcára, emberek közé, kirándulni és sportolni! Nagyon fontos a mozgás, a szorongás fizikai tüneteit is enyhíti. Ha nincs olyan mozgásforma, ami tetszene, akkor próbáld meg a táncot, keress egy tánccsoportot, ahova fiatalok járnak és simán szerezhetsz jó élményeket. Céljaiddal mi a helyzet, merre felé szeretnél tovább tanulni?

Figyelj, tudom, hogy nem könnyű így élni, főleg ilyen traumával, de 16 évesen nem hagyhatod, hogy legyőzzön ez a hülye pánik. Valami célj kell keresned az életben, amit szeretsz, ami miatt érdemes tartani magad. Ha az ember jó dolgokat csinál, eltereli a figyelmét a szorongásról és egyből enyhülnek a tünetek. Plusz kicsit gondolj Édesapád helyzetébe, bármennyire is támogat téged, neki is baromi nehéz lehet, hogy elvesztette a feleségét és még a gyermeke is le van épülve. A szorongás az egy érzet, nem valós betegség, bármennyire is úgy érzed, le fog győzni, nem fog! Kicsit rázd meg magad és kezdd el azokat a dolgokat, amiket írtam.

2022. febr. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
29%
Honnan tudjuk? Nem vagyunk orvosok.
2022. febr. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!