Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az orrsövényferdülés okozhat...

Az orrsövényferdülés okozhat orrfolyási problémákat?

Figyelt kérdés

Rendszeresen folyik az orrom vagy ingert érzek és ki kell fújnomy nyáron, ésha nem vagyok megfázva vagy ilyesmi akkoris. Nyáron, télen.


Elmentem dolgozni ahol a cég orvosa azt kérdezte meg vagyok e fázva, mert fura a hangom, rámnézett és aztmondta hogy iszonyatos orrsövényferdülésem van jobb írányba és eddig ezt senkitöl se hallottam.



2022. febr. 19. 18:21
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem inkább orrdugulást okoz.
2022. febr. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem is orrdugulást okozott. Ha látja, hogy orrsövényferdülésed van, akkor az van. Rutin műtét, érdemes megműttetni. Hihetetlenül jelentős életminőség javulást eredményez. Az orrfolyási "inger" utalhat arcüreggyulladásra, amit a nagyfokú orrsövényferdülés okoz, ugyanis a nem megfelelő ürülés miatt a pangó váladék hosszú távon arc, orrmellék -és homloküreg gyulladást okoz. Nálam is ez volt a helyzet. Évekig jártam fül-orr gégészetre, teletömtek antibiotikumokkal, mire a háziorvosban felmerült, hogy egy fizikai akadály lesz ott. Végül mikor egy hozzáértő fül-orr gégész meglátta, közölte, hogy azonnali műtét. SOS koponya CT, rögtön műtét. 3 db műtétet hajtottak végre rajtam egyidejűleg: orrsövény korrekció+ polip eltávolítás+FESS (kiterjedt orrmelléküreg műtét). Mindezt a hosszú évekig kezeletlenül hagyott durva orrsövény ferdülés miatt. A jó hír, hogy a felépülés egyáltalán nem fájt, és azóta minden rendben. Lehet még a háttérben allergia is, ami által kiváltott váladék szintén nem tud normálisan kiürülni. Érdemes minél előbb (jó) fül-orr gégészhez fordulni.
2022. febr. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!