Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez mennyire jelent rosszat?

Ez mennyire jelent rosszat?

Figyelt kérdés

Ma voltam hasi ultrahangon, amibe steatosis hep-et írtak. Utánna néztrm, zsírmájat jelent.

24 vagyok, nem vagyok elhízva, sportolok, alkoholt hétvégenete szoktam fogyasztani ha arról van szó.

Ez elmúlik az alkohol mellőzésével, vagy van valami veszélye?



2022. febr. 28. 08:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az alkoholt mindenképpen el kellene hagyni, étrend változtatás is megfontolandó, bár ilyen fiatalon szerintem ki kellene rendesen vizsgálni, nincs-e valami anyagcsere-betegség a háttérben.

Ha alkoholos zsírmáj, elmúlik az alkohol mellőzésével, és veszélye természetesen van, a májzsugorodás és későbbi májelégtelenség első lépése.

2022. febr. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Mellőzni fogom.

Valamint kipróbálom a máriatövis kapszulát.

Mennyi idő után lehet javulás?

2022. febr. 28. 12:36
 3/3 anonim ***** válasza:
Ami segít rajta az szénhidrát csökkentett, zsírmentes étrend, a kapszula amit írtál, és egészséges életmód sok mozgással alkohol és egyéb mellőzésével. 1-2 hónap alatt is könnyen javulhatnak az eredmények. Gyógymód tudtommal még nincs csak az odafigyeléssel segíthetsz. Egyébként érdemes kivizsgáltatni magad nincs e más gond is.
2023. febr. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!