Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 1300U/ml antiTPO és 7.3as TSH...

1300U/ml antiTPO és 7.3as TSH mit jelent?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok és az utóbbi fél évben előjöttek problémák, amikből arra következtettünk, hogy gond van a pajzsmirigyemmel. Egyébként anyukám felől az egész család autoimmun beteg, unokatestvérem és keresztanyám Hashimotos. Utána olvasgattam és ahogy láttam ez is pajzsmirigy alulműködés és Hashimoto. Nagyon rossz eredmény ez a koromhoz képest?


Ui: decemberben is néztek egy nagy labort és amiatt küldtek el a kórházba mert 5.4 volt a TSHm de a doki azt mondta hogy ez még semmi, de kiírta nekem a pajzsmirigy hormonos vérvételt.



2022. márc. 3. 09:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Igazából 4 feletti TSH már sok, de 10 mIU/l alatt még szubklinikusnak számít és nem feltétlenül kezelendő.

Viszont az antiTPO 9 IU/ml alatt lenne jó, és hiába a nem olyan nagy TSH emelkedés, antiTPO pozitivitás esetén már kezelendő. A laboreredmények alapján neked is Hashimoto-thyreoiditised van, amire majd kapsz gyógyszert.

2022. márc. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Már az 5,4 is gáz volt. Egy pajzsmirigy ultrahang még hasznos lenne, valamint az endokrinológus tud beállítani majd gyógyszert, amivel szépen karban lehet majd tartani a pajzsmirigyedet. Diétát is szokott most már egyre több endokrinológus javasolni, annak is utána tudsz nézni a neten.
2022. márc. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Látni kellene a T3 T4-et is, de az jó eséllyel egy autoimmum pajzsmirigy gyulladás ami alulműködést okoz.
2022. márc. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Voltam endokrinologusnal is meg ultrahangon is es azt mondtak vannak elvaltozasok a feluleten, a T3 T4 az nem csillagos. Az endokrinologus ugy tett nekem, hogy nem is erti ennyiert miert kuldtek engem el hozza.. Annyit mondott ha levettek a vert es az allapotom stagnal vagy rosszabb lett kezdjem el szedni a Levrox 50mgos tablettat es ne menjek vissza.
2022. márc. 3. 10:09
 5/16 anonim ***** válasza:
Lehet érdemes lesz majd másik endokrinológust keresned, aki nem akar lerázni. Nem írtad, hogy nő vagy férfi vagy. Ha nő, akkor későbbi babavállalás szempontjából is fontos lenne beállítani a TSH értéket, plusz írtad, hogy panaszaid is vannak, fontos lenne kezelni.
2022. márc. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Lány vagyok de mindenképpen keresek egy másik dokit, mert nem igazán akar velem a mostani foglalkozni.
2022. márc. 3. 10:17
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

"10 mIU/l alatt még szubklinikusnak számít "


Nem a TSH szinttől függ, hogy szubklinikus-e vagy sem, hanem a pm. hormonoktól.

Ha csak a TSH magas, de a T3 és T4 jó, akkor szubklinikus.

Ha a magas TSH mellett a T3 és a T4 alacsony, akkor manifeszt.


Egyébként szubklinikus hypothyreosisnál 1 ug tiroxin/ttkg, aztán kontrollálgatni kell, ehhez azért első körben tényleg nem feltétlen kell endokrinológus, háziorvos is simán kiírhatja.

Ha a háziorvosnak nem sikerül beállítani, akkor kell endokrinológushoz menni.

2022. márc. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Beszéltem a háziorvossal, azt mondta hogy hasimoto fele autoimmun es ezert visszakuldtek az endokrinologushoz, hogy felvegyen a gondozasa ala es hogy inkabb o allitsa be a gyogyszert, de felek hozza visszamenni mert igyis ugy beszelt velem mint a kutyaval. A leleteimmel elmehetek egy magan endokrinologushoz is? O is tud nekem beallitani gyogyszert?
2022. márc. 4. 16:01
 9/16 anonim ***** válasza:
Melyik városban élsz?
2022. márc. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én is 20 évesen kaptam meg ezt a "rákot" (de 21 évesen derült ki)
2022. márc. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!