Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A munkahelyemen dögszagú...

A munkahelyemen dögszagú vízzel öntöztünk páran egy hétig.Mivel nem tudtuk mi az oka,és kellett, megcsináltuk.Kiderült, hogy döglött állat volt a kútban.Lehet bajom,azon kívül amit alant felsoroltam,menjek el orvoshoz?

Figyelt kérdés
Én csak délelőttig bírtam,mert majd kifordult a gyomrom, ami persze senkit nem érdekelt.Azóta furcsán érzem magam.Fáj a hasam,fejem, ráz a hideg,ja és nagyon ekcémás lett másnapra a dögvízben áztatott kezem. (amin sebek is voltak öntözéskor)Mivel megvagyok fázva egy ideje,és van egy ilyen hasfájásos járvány is nem gyanakodtam, csak most, hogy kiderült a dög jelenléte..Ez szerintem durva szabálytalanság, és nem igazán kívánkozom vissza még úgy sem,hogy jól vagyok..

2022. márc. 5. 22:25
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
persze a slag végét végig be kellett fogni, és mindenem vizes volt..a sáros kezem is le kellett néha mosni ugye..
2022. márc. 5. 22:28
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, azonnal orvos. Elég sok probléma lehet ebből.
2022. márc. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Kolerát például így lehet elkapni, ehhez persze az kell, hogy kolerás legyen az elpusztult állat.
2022. márc. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ajjaj, ha nyílt seb volt rajtad és az dögvízben ázott, akkor nagy baj is lehet!

Egy döglött állatban elszaporodik mindenféle baktérium, vírus, gomba. Az elpusztult szervezetnek ui. nincs védekezőképessége úgy, mint az élőnek. Viszont ugyanúgy tápanyagot jelent ezeknek a kórokozóknak, amik most akadálytalanul tudnak benne szaporodni.


Úgyhogy kb. millió féle fertőzést összeszedhettél. Az ekcémás kezed is tökéletes példa erre, de beléd is juthatott kórokozó a sebes bőrödön át.

2022. márc. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

#4 vagyok.

Egyébként ilyen időben mit kellett öntözni? Növényi kultúrák még nincsenek. No meg az ember ujja majd lefagy, ha a slag vizét befogja.

2022. márc. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Tőzegbe, konténerbe ültetett földlabdás és szabadgyökerű fákat, csejéket, örökzöldeket.Meg a többi már meglévő száraz konténeres növényt, több ezret.. Faiskoláról van szó..És ha nem fogod be a slagot, kiveri a tőzeget az edényből az erős vízsugár.
2022. márc. 5. 23:56
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ja, értem. De nem fagy le ilyen időben a kezetek?

Meg ha vizesek lesztek ilyen időben, az se egészséges.


Amúgy tökön kéne rúgni a főnökötöket rendesen. Egyrészt a fenti dögös eset miatt. Másrészt lehetne tenni a slag végére egy kis elzáró csapot, és akkor annyira nyitod meg, amennyire akarod. Nonszensz, hogy a XXI. században a vízsugár erősségét az ujjával kell szabályoznia a dolgozónak.

2022. márc. 6. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen, így van.Régen egyszer merészeltem otthonról bevinni egy ilyen 'slagvéget',kidobatta.Holnap elmegyek az ügyeletre,és szívem szerint valahogy kiszivárogtatnám az ügyet, mert ez csak egy a sok-sok közül...de a m.helymen sajnos mindenki meg van félemlítve.
2022. márc. 6. 02:09
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen, főleg, hogy ez sorozatosan történik, ilyeneket egy munkáltató (meg egyébként senki) nem tehet meg. Muszáj, hogy legalább most véget érjen. De először mindenképpen orvos!
2022. márc. 6. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha elkaptál valamit, mindenképp szivárogtasd ki, mert ez abszurd nagyon. Hogy ilyen megtortenhet 22-ben.

Ha valakinek lett még baja, mindenképp intézd be őt is.

2022. ápr. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!