Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Cukorbeteg lennék?

Cukorbeteg lennék?

Figyelt kérdés
Ma voltam vérvételen, délután meg is kaptam az eredményemet. Az éhgyomros inzulinom 28,19 qUI/ml (azt hiszem ez a mértékegység), míg 120 perces terhelésnél 75,9 qUI/ml lett. Az orvosom, aki kért március 29-én fogad csak, én viszont nagyon aggódom, hogy az e vagyok, így ha valaki tudja, hogy az mit jelent, az leírná?🥺

#cukorbetegség #inzulin #éhgyomros inzulin #120 perces inzulin
2022. márc. 7. 21:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy és milyen cukrokat állapítottak meg, anélkül nem lehet ezt értékelni. Nem az inzulin függvénye hanem a vércukor. Persze, az inzulin is számít, 1-es típus biztosan nem vagy.
2022. márc. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
18 vagyok😅 Azt nem tudom, a papírra csak ezek vannak.. A menstruációm első napján kellett mennem, nőgyógyász kérte😕
2022. márc. 7. 21:11
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"Cukorbeteg lennék?"


Ezt ebből nem lehet megmondani. A cukorbetegségben magas a cukor. Mivel nem írod, mennyi volt a cukrod, így nem lehet tudni, hogy cukorbeteg vagy-e.


A fenti leírt leletben magas az inzulin. Ez valószínű egy inzulin rezisztencia.

2022. márc. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szóval akkor valószínűleg (nem biztos) 2-es típusú cukorbetegségem van.. Mennyi lenne az egészséges érték? A papírra Insulin és 120 perc insulin van írva, viszont mellette nincs megadva az “egészséges határ”
2022. márc. 7. 21:34
 5/9 anonim ***** válasza:

Ne hisztizz. Egy inzulin rezisztencia nem egyenlő a cukorbetegséggel.

Addig is, amig nem találkozol az orvossal, kerüld a búzalisztből készült ételeket, valamint a hozzáadott cukrokat tartalmazó ételeket. A búzalisztet akkor is kerüld el, ha teljes kiőrlésűnek írják.

2022. márc. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem hisztizek, de az inzulinrezisztencia, az a 2-es típusú cukorbetegség..
2022. márc. 7. 22:47
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Az IR az IR es nem mas. Hogy ebbol kesobb lehet-e cukorbetegseg? Ha nem figyelsz oda, akkor lehet.
2022. márc. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
De, hisztizel, és az inzulinrezisztencia, az NEM a 2-es típusú cukorbetegség (hanem csak az előszobája, és kizárólag rajtad múlik, hogy kihátrálsz belőle, vagy belemászol mégjobban)
2022. márc. 8. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az inzulinrezisztencia visszafordítható

[link]

[link]

2022. márc. 8. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!