Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi baja lehet a szívemnek?...

Mi baja lehet a szívemnek? Egyáltalán ezek a tünetek mire utalhatnak?

Figyelt kérdés
Mostanában sűrűbben, de jó ideje megvannak ezek a tünetek nekem. Nagyon sokszor "félreüt", és vannak olyan ütések is, amiknél az egész testem szinte beleremeg. Ezt úgy kell érteni, hogy szinte kimegy az erő a lábamból, olyan, minta fulladnék is, a fejem is lüktet (nyakam, hátul a tarkóm felett). Sokszor érzem azt is, ha felállok, vagy csak simán megyek, hogy kb. ájulás közelébe kerülök, olyankor elég hevesen kezd el verni a szívem is. Bár elájulni nem szoktam - lekopogjam - de akkor is nagyon rossz érzés. Voltam már a háziorvosomnál is ezzel kapcsolatban tavaly is, és idén is. Ott csináltak EKG-t, vérnyomásmérést, stb. Az EKG szerint minden 4. ütés félremegy, valamilyen EQS-t, vagy ES-t beszéltek, nem tudom pontosan. Kaptam időpontot kardiológiára, viszont május közepére.. Mondanom sem kell, hogy erről mit gondolok. Szedek gyógyszert is (béta blokkolót), magnéziumot, viszont sajnos nem sokat segítenek a helyzeten. Eléggé megvagyok ijedve, hogy őszinte legyek. Két éve kb. volt egy teljes kivizsgálásom, szív ultrahang, 24 órás EKG, vérkép, pajzsmirigy, viszont komolyabbat Hála Istennek nem találtak. Valaki, akinek van, vagy esetleg volt ilyen problémája.. Mi volt rá a megoldás? Meg tud valaki nyugtatni efelől a vizsgálatokig? Előre is köszönöm!

2022. márc. 8. 12:04
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

"Kaptam időpontot kardiológiára, viszont május közepére.. Mondanom sem kell, hogy erről mit gondolok."


Mit gondolsz????

2022. márc. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ehhez mi köze a kérdésemnek? Amennyiben nem tudsz hozzászólni rendesen, kérlek ne foglalkozz vele. Köszönöm.
2022. márc. 8. 13:10
 3/5 anonim ***** válasza:
40%

Arra lettem volna kíváncsi, hogy mivel van bajod.... a kardiológiával vagy az időponttal...

De nem baj. akkor várd a prekoncepcióidnak megfelelő válaszokat. :)

2022. márc. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor sem segítettél. Nem a kardiológia a baj, hanem, hogy ennyit kell várni. Remélem sikerült megnyugodnod és este is nyugodtan fogsz aludni.
2022. márc. 8. 13:36
 5/5 Senior Séf ***** válasza:
Segíteni sajnos nem tudok, csak elmesélem, hogy 35 éve nekem is volt hasonló. Néhány hétig szarakodott, aztán nyomtalanul elmúlt. Reméljük, hogy nálad is ez lesz.
2022. márc. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!