Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Aki évek óta nem betegek azok...

Aki évek óta nem betegek azok hogyan csinálják?

Figyelt kérdés
2022. márc. 12. 10:41
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Egészséges-kiegyensúlyozott életmód, és táplálkozás, sok sport és friss levegő. És amin sokan szörnyűlködnek, de én pl direkt nem szarrá sterilizált környezetben élek. Nem fertőtlenítek éjjel-nappal, és nem mosom le a bőrömről hipóval az összes hasznos baktériumot. Emiatt erős az immunrendszerem, így nem esek ágynak ha véletlenül megfúj a szél, vagy a számba kerül egy porszem.
2022. márc. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Nem tudom, igyekszem egeszsegesen enni, sportolok, vitaminbol d-t szedek csak. Nem elek teljesen steril kornyezetben. De gondolom ez genetika is.
2022. márc. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
Én páldául rendszeresen szaunázom, szedek vitaminokat és nem rettegek. Nem hordtam maszkot, csak amikor nagyon muszáj volt és nem is oltakoztam. Nem fertőtlenítek állandóan, nem viszem túlzásba, viszont az általános higiéniára figyelek.
2022. márc. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
32%
Nem kell hozzá különösebb képesség! Kevésbé stressz munka, rendszeres testmozgás, egészséges táplálkozás, káros szenvedélyektől való mentesség, sok folyadékbevitel, komoly párkapcsolat mentes élet.
2022. márc. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%

Őszinte leszek, nem tudom. Gyerekkoromban rengeteget voltam beteg, többször meg is akartak buktatni miatta. A bélrendszeremet teljesen szétbarmolta a sok bogyó, antibiotikum már nincs is olyan ami hat rám szerintem. :D A stressztől olyan hasfájásaim voltak évekig idegi alapon, hogy nem tudtam meddig húzom, míg ki nem égek.

Aztán itt vagyok felnőtt koromra, 26 éves vagyok, és lekopogom, de mondhatjuk, hogy kb. soha nem vagyok beteg. Egyszer nyaraláson nagyon benyeltem valamit, ez a covid előtti nyáron volt. Akkor 1 hónapig ami a csövön kifér, még egy hónap után is majd megfulladtam az ágyban esténként. De! Egyetlen egy vényköteles gyógyszert sem vettem be! Túléltem külföldön a nyavaját ilyen gyógynövényes vénynélküli cuccokkal.

Én azóta is a megelőzésben hiszek és hogy a gyógyszer, főleg az antibiotikum, az a legutolsó.

Sokat lennék beteg, de! Ha már érzem az első tünetet, főleg az 1 hónapos betegségem után, máris megelőzök. Van itthon egy rakat vitaminom, acc italpor, xy szirupok, xy kivonatok.

Ezeket elkezdem tolni (legyen szó megfázásról, vagy felfázásról, ugye ezek a leggyakoribb népbetegségek, amik bárkit utolérnek) és 2-3 nap alatt volt baj nincs baj. :)

Pedig én volt hogy 16 évesen is véres vizelettel mentem dokihoz, és mentek az antibiok orrba szájba.

Azért hozza tenném, hogy szinte mindennap főzök, szinte mindennap van zöldség az étrendemben, nagyobb mennyiségben. És én azért olyan szinten ügyelek a higiéniára, de azt régen is, hogy kezet mosok. Tök mindegy, hogy piacon voltam, a Tescóban, macskát simogattam, vagy vécén, kezet mosok. Nekem ez alap. Nem hordok maszkot már én sem például, de a kézmosás legyen meg. Erre nagyon allergiás vagyok. :D

2022. márc. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem kell elkapni.
2022. márc. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez genetika is. Mert teljesen egészségesen 8, 10, 12 óra munka mellett lehetetlenség. Én addig amíg portán dolgoztam és nem vagy alig érintkeztem emberekkel évekig nem voltam beteg, tán egyszer voltam csak. Mióta, még másfél éve sem, hogy gyárban dolgozom már vagy 6szor voltam beteg, mert mindent össze tudok szedni és hiába szedek vitaminokat, hiába edzek, kerékpárral járok mindenhová mégis elkapok minden nyavalyát, mert nincs szellőztetve, légkondik mennek, tiszta fertő az egész és nem csak én vagyok beteges. Van olyan kollégám aki kevesebbet mozog viszont szed ásványi anyagokat, vitaminokat, nagyon oda figyel és sosem betegszik meg, na ezt add össze :)
2022. márc. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Valószínűleg, ahogyan #7-es válaszoló írja: genetika.

45 éves vagyok, még életemben nem voltam táppénzen, influenzás sohasem voltam, 5-6 évente van egy enyhe kis megfázásom, múlt héten az egész céget ledöntötte a lábáról a gyomorinfluenza, nekem semmi bajom nem volt, covidot sem szedtem össze, pedig végigdolgoztam a munkahelyemen az egész pandémiát, még akkor sem fertőződtem meg, amikor napi 10 órát voltam covidos kollégáimmal egy irodában, laboreredményeim mindig tökéletesek.

Dohányzom, nem sportolok, csak kutyáimmal megyek heti kb 3 alkalommal 6-7 km-es sétákra, egészséges táplálkozásra sem figyelek (bár szerintem kiegyensúlyozottan étkezem), vitamint, étrend kiegészítőt sohasem szedtem, stresszes munkám van.

Ha valakinek lépten-nyomon betegnek kéne lenni az életmód alapján, az én vagyok, de mégsem így van. Valószínűleg jók a genetikai adottságaim.

2022. márc. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!