Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit csinálnak azzal az emberre...

Mit csinálnak azzal az emberrel, aki elkapja a veszettséget? Ilyen esetekben sincs eutanázia?

Figyelt kérdés

Mivel a veszettség csak extrém ritka esetekben gyógyítható a tünetek megjelenése után, ezért a halálozási rátáját is 100%-nak tekintik. A veszettség továbbá egy nagyon kegyetlen betegség, pokoli szenvedést okozva az áldozatának, ha hagyjuk, hogy abba haljon bele. Pokoli szomjúság, félelem a víztől, álmatlanság, fájdalmas izomrángások, görcsök, brutális hallucinációk, amelyeket kb LSD túladagolástól lehetne kapni.. pánik, folyamatos szorongás...és mindez kb egyszerre..

és még lehet fel sem soroltam mindet... belegondolni is szörnyű milyen kínokat élhet át egy veszettség tüneteitől szenvedő élőlény. Mivel kb 0,0001% esély lehet arra, hogy meg lehessen gyógyítani (a történelem során 1 nőről tudunk, aki túlélte, de nála is kiderült, hogy speciális a szervezete v hasonlók..) és akkor is nagyon kínzó a gyógyítása is, akkor az ilyen embert azt jobb lenne minél hamarabb elaltatni örökre, hogy legalább ne szenvedjen, de minimum mesterséges kómába tenni és max úgy próbálkozni a közel esélytelen gyógyítàsával.


Ti hogy látjátok?



2022. márc. 13. 15:57
 1/10 anonim ***** válasza:
23%
Borzasztó állapot lehet. Főleg, ha végigharapdálja az összes utast, aki a villamoson ül. + a kalaúzt is.
2022. márc. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%
Be kell adni neki egy oltást...
2022. márc. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2! Oltássorozat a hasba.
2022. márc. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Sajnos megvárják, amíg meghal. A YouTube-on vannak videók indiai veszett emberekről, gyerekekről is :(

Veszettség angolul rabies. Keress rá

2022. márc. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy hogy van angolul a veszettség, illetve láttam már csomó ilyen videót, továbbá az oltássorozat sem segít a tünetek után, extrém kicsi esély van arra, hogy meggyógyul az illető, szinte esélytelen teljesen. Nem véletlenül 100% a halálozása ennek a vírusnak a tünetek megjelenése után!


Nem ez volt a kérdés, hanem az, hogy ilyenkor mit csinálnak az illetővel. Komolyan hagyják szenvedni, amikor 100% hogy meghal úgyis, és szörnyű kínok között?

2022. márc. 13. 16:30
 6/10 A kérdező kommentje:
Illetve nem indiában, nálunk.
2022. márc. 13. 16:30
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos. Nem altatják el örökre.
2022. márc. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A veszettség maga is elég ritka. Kb. 60.000 haláleset évente a világban, ennek túlnyomó része fejletlen infrastruktúrájú területeken történik.

Nem csak egy túlélő volt, bár való igaz, hogy ritkán élik túl. Akik túlélték, azok közül volt, akit altatásban kezeltek. Tehát nem esélytelen a gyógyulás.

[link]

2022. márc. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is hallottam már olyat hogy mesterségesen kómában, általában tartják és jobbak az eselyei
2022. márc. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, Milwaukee protokoll a neve.
2022. márc. 16. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!